Valentínska roláda fotorecept

marijanka712 - fotkamarijanka712, 14. februára 2012

Valentínskú roládu som venovala svojmu manželovi . Metodiku maľovania na cesto som objavila len nedávno a veľmi ma to zaujalo. Dlho som o Zobraziť celý popisValentínskú roládu som venovala svojmu manželovi . Metodiku maľovania na cesto som objavila len nedávno a veľmi ma to zaujalo. Dlho som o tom premýšľala a preto pri dnešnej príležitosti Valentína som aj odskúšala a tu je výsledok. Velmi sa mi to zapáčilo a preto sa chcem s vami podeliť o výsledok.

14
porcií
90 min minút
príprava
15min minút
na 170 °C

Suroviny

30g +potrav. farba
40g
30g
1ks
Piškótové cesto:
5ks
5PL
5PL
1 čl
PLNKA:
250g
250 ml
2PL
10ks
3ks




Postup

  1. 1

    najskôr si pripravým plech v ktorom budeme piecť odmeriam pečiaci papier a potom si nakreslím vzor , ktorý chcem mať na roláde alebo na piškóte, pretože by to išlo aj namiesto polevy na povrch zákuska / .potom zo surovín na maľovanie pripravím kašu

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    do rozpusteného masla som pridala potravinové farbivo ja som chcela mať červenú farbu môže byť aj viacfarené , podľa vzoru čo chcete robiť. potom som do toho preosiala cukor, múku a dobre vymiešala nakoniec som tam šupla bielko a dobre prešľahala, ked sa vám hmota bude zdať riedka šupnite ju do chladničky , kým nestuhne tak , aby sa dalo s ňou pracovať a mala by vypadať tak ako na obr. č.2

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    a potom si dáte do zdobiaceho vrecúška hmotu, obrátite papier a maľujete podľa predkresleného tvaru

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    takto postupujeme kým nevymaľujem všetko čo tam chceme mať

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    keď sme s prácou hotový šupneme svoje dielo na 40 minut do mrazničky - možno, že aj na menej, ale ja som si to takto naplánovala - preto miešanie piškóty si musite prispôsobiť k tomuto- pretože cesto vylievate na maľovaný papier. Doporučejem začať miešať piškotové cesto asi ked papier bude v mrazničke cca 30 min.- postup nepíšem lebo každý má svoj osvedčený spôsob na piškotové cesto.

  6. 6

    po 40 min. vyberieme predkreslený papier z mrazničky dáme do pekáča a vylejeme piškotové cesto na papier šupneme do vyhriatej rúry na 170 st. na 15-17 min.

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Keď sa piškota upečie položíme ju aj s papierom na utierku a stočíme do rolády

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    takto zabalíme a čakáme do vychladenia cesta

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    medzitým si pripravíme plnku môžete tam dať aj inú , ja som zvolila tvaroh, ktorý som vymiešala s pr. cukrom , vyšlahala šlahačku a spojila s tvarohom.

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    keď cesto vychladlo opatrene som ho rozbalia a papier pomaly odlúpla od cesta

  11. 11

    sama som bola zvedavá na výsledok môjho výtvoru a strašne som sa tešila keď to vyšlo nebolo to rozliate , ale ani sa to neodlupovalo a ďalej som premýšľala čo s tým ako to zase späť zbalím

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    preto som roládu položila na potravinovú fóliu a začala natierať plnkou na ktorú som poukladala jahody zdalo sa mi to fádne preto som tam priložila aj kiwi

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    zatrela ešte zvyškom plnky a späť dorolovala a aby bola pevnešia zabalila som do fólie a vyložila na balkón nech to pekne zatuhne

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    A tu je môj výsledok manžel bol velmi prekvapený keď som maľovala na papier neveriacky krútil hlavou, neveril, že z toho čosi vytvorím , ale tento výsledok ani on nečakal podarilo sa moje prekvapenie a tu je konečný výsledok

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    a na moje prekvapenie manžel mi k tomu priložil orchdeu so slovami, že to je odmena zasa pre mňa - tieto prekvapeknia si mi robíme celý rok nielen na Valentína aj iný všedný deň a spestrujeme si jeseň života . Vám všetkým to taktiež prajem veď život je taký krátky.......

    Valentínska roláda (fotorecept) - obrázok 15

Diskusia k receptu

maladada
Krásne, a gratulujem k milujúcemu manželovi, pridajte prosím recept aj na dlhé a pekné manželstvo:)
marijanka712
@dorisa , @malada , recep spočíva v tolerancii, vo vernosti vo vzájomnej pomoci a láske, v trpezlivosti a spoločných záujmoch a potom to ide ako po masle......
lia66
waw, nádhera!-ukladám, ďakujem!
mataliptak
jemine to je krásna roláda .... waaau ... tak toto by ma nikdy nenapadlo takéto niečo .... krása
nikol156
je to fantastický darček pre milujúcu osobu. Je to nádherné!!!!!
sneica
krasna rolada...vyborny fotopostup....:)
jamarlen
páči sa mi recept - jemná piškótka, s jemnou tvarohovou plnkou, jemné ovocie, neprekombinované chute, určite lahodný výsledok. ornament na krásnom, prirodzenom ceste namiesto kakaovocerovej polevy je veľký bonus.... dúfam, že aj vaša spoločný život je aspoň taký, ako tento zákusok:))
jerica
@marijanka712 taká krásna a chutná roládka môže byť aj ked nie je Valentín,ovocné rolády zbožňujeme :-)) ja tiež nemusím mať polevu , tie ornamenty spravili roládku veľmi atraktívnu a zaujímavú:-)
jerica
joj či som rýchla , veď som nedokončila, perfektne si to fotopopísala !!! :-)
elka56
...a zase viem niečo nové -maľovať roládky,krásne sa Ti to podarilo,si šikovná a dakujem za inšpiráciu...:)
maartina
krásna roláda ...o tej metodike maľovania som doposiaľ nič nevedela, ďakujem, že si nám to tu tak pekne krok po kroku ukázala :) ...veľmi efektné, určite to niekedy vyskúšam, zaujalo ma to
palokuchki
No zase som sa vdaka Vareche naucila nieco nove. Urobila si velmi peknu roladu. Vdaka za podrobne rozpisany postup.
marijanka712
@maartina , dúfam, že sa ti to podarí ja som si to vydedukovala s menej popísaného postupu a preto som tak podrobne rozpísala, lebosom vás to chcela naučiť a ked sa ráz do toho pustíte , aby ste so svojim úspechom boli tak spokojné ako som bola ja .Ešte som zabudla napísať, že takto by to bolo možné aj s kakaom alebo s čokoládou , vtedy by som do tej zmesy dala menej masla na budúce to tak to vyskúšam ...
marijanka712
@danculka tvoja roláda vyzerá super práve hore som popísala, že by to šlo aj s čokoládou , ale mne tu išlo aj o túto masu, ktorú som použila na malovanie -dík viem, že si super pekárka a tebe taketo triky nerobia problemy tešim sa na recepty .....
zuzik01
skutocne krasna je tvoja rolada... Este krajsi je vsak fakt, ze si to Tvoj manzel aj takto pekne ocenil, aj napriek tomu ako vravis, ze ste uz v "jeseni" zivota :-) tisko zavidim zenam, ktore nasli milujuceho manzela, ktory si ich a ich pracu dokaze takto vazit...
tatranka
Naozaj klobúk dole.Venovala si svojej roládke,čas,srdiečko a kopec dobrého a pekného úmyslu na výsledok.Páči sa mi tvoja v
Valentínska roláda,práve pre ten priliehavý ornament,ktorý si si musela predkresliť a vymyslieť ako na to. veľmi zaujímavé a pekné.Ukladám si tvoj recept.Rolády pečiem často a s takýmto nápadom sa stretávam po prvý krát. Šup,už je v KK.
soncya
Veľmi krásna roláda. Nadchlo ma to maľovanie. Možno by to obzvláštnilo aj tortu! .. hmm musím vyskúšať. Ukladám do kuchárky a ĎAKUJEM!
marijanka712
@sonulienka ,@zuzik01 ,@tatranka ,@soncya velmi pekne dakujem za mile komentíky , ale aj za milé slová uznania velmi poteší ešte viac poteší ked sa to jednej z vás vydarí a bude mať z toho radosť @soncya nielen na tortu, ale aj na zákusok miesto polevy by to šlo a hlavne zmes je bez konzervačných prípravkou a hlavne bez tých nešťastných "E čiek" je to normálna potravina až na tú farbu , ale myslím si, že by sa to dalo zafarbiť aj prirodno trebars červená repa, kakao , nabudúce si to odskúšam prirodnými farbami
marianne69
je naozaj velmi krasna,este som taku krasnu vycancanu roladku nevidela,ukladam
tinca
tak týmto si ma dostala viac ako super:)


evanaaa
Dojal ma ten valentínsky-manželský rituál vzájomného obdarovania sa, najmä ak nejde o novo-alebo mladých manželov, je to viac ako len pekné a preto aj táto krásna roláda do toho zapadá. Som rada, že si sa s nami podelila o spôsob " maľovania " na cesto, viem si predstaviť aj viac farieb, ked&si sim rada kreslila ornamenty, dali by sa využiť aj na rovný povrch koláča, no, nádhera!
evanaaa
....kedysi som.....opr., to preto, že sa ponáhľam.
bejgi
paráááda, takú krásnu roládu som ešte nevidela a ten postup na 1*, je pravda, že láska ide cez žalúdok ale u teba aj hory prenáša :)))
irenaw
podobnú som raz videla, ale som si zatiaľ na ňu netrúfla, táto sa vydarila nádherne :)
cica2
wau to je prekrásne, si šikulka! :-)
moli
Padla som zo stoličky, to je ale nádhera!Fantastický nápad!No ja si hovorím, že nemám fantáziu, a predsa sa občas sa prekvapím..., no toto by ma nenapadlo!Pre to sme mi žienky skvelé stvorenia, že si takto vieme navzájom poradiť :o)
moli
A ĎAKUJEME za takýto krásny zážitok s takej krásy!!!V nedeľu má môj synček meniny a budem piecť Marlenku, už je rozhodnuté, no nedá mi túto krásu nevyskúšať hneď a zaraz!Aj keby som to mala robiť (od dvoch detičiek) v noci :o)
marijanka712
@moli som rada , že som aj ja teba mohla s niečim prekvapiť a budem rada , ked sa ti toto dielo podarí a urobí vam aj oslávencovi radosť vopred synčekovi gratulujem ku krásnemým meninám iste sa volá Viktor také decentné meno pre chlapca
moli
Teraz v pól čase ako robíme Marlenku sme sem s Viktorkom prileteli pozrieť či nám @marijanka712 odpovedala :o) Ako uvidel fotku tohto zákusku hneď z neho vyhŕklo:" jéééééééééj, to je nádherné!!!" :o) Má vkus a vidí mamku veľa vypekať, vie oceniť prácu a krásu :o) A neuveríte, môj Viktorko je ako píšete o jeho mene..., je naozaj:malý 4,5 ročný džentlmen, milý, každého ľúbi a má veľké srdce.Malý decent :o) Každý ho má rád a chváli ho.Dúfam že mu to aj vydrží na celý život! :o)
marijanka712
@moli aj tvojr roládky sú krásner neviem komentovať, lebo nie som prihlásená , ja som ta chcela nahodť do fb a tiež sa mi to nedarilo skús ist na fb -bosorky z našej kuchyne a tam skus ma kontaktovať prihlás sa za členku a takto ta budem mocť prijať za priatela . Teším sa , že Viktorko mal radosť velmi pekné meno si mu vybrala a verím , že vyrastie z neho šikovný fešák...teraz je to obdobie najzlatšie o všetko záujem a všetko komentuje je to velmi milé ....
dvorka
Najúžasnejší recept s akým som sa tu stretla. Rolády pečiem často lebo sa mi vydarila len prvá a od vtedy vždy skúšam, čo som vtedy urobila ináč. Vyskúšam aj túto. Veď príležitosť sa vždy nájde :)
moonika119
včera som konečne nabrala odvahu urobiť takúto roládku a všetko vyšlo parádne! dakujem za nápad a motiváciu! :))
lusinkab
krasna roladka @moonika119 dobre,ze si napisala koment lebo by som si to ani nevsimla.Urcite musim vyskusat :-) taketo zabavne pecenie mam najradsej :-)
marijanka712
Teším sa že sa vydarila @moonika119 a že ste mali z nej radosť ono to zložito vypadá, ale je to celkom jednoduché ked sa vie ako nato .. @lusinkab a tebe tiež prajem dobré pečenie iste sa vydarí.....
lusinkab
no urcite vyskusam :-) ja peciem skoro stale kedze mame velmi radi sladke a kedze som zacala pekavat len nedavno nejak ma to zobralo a mam to skor ako konicek :-) ale tvoja roladka ma velmi zaujala potom ti dam vediet ako sa vydarila :-)
danielas
Robila som Tvoju roládku. Zadarila sa aj výzdoba,tak sa vytešujem.
douglas
Vďaka za podelenie sa s postupom ako vykrášliť piškótové cesto ;). Určite sa mi to bude niekedy hodiť. A roláda je vydarená.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia