Smajliqina dúha

smajliqa - fotkasmajliqa, 12. februára 2012
Smajliqina dúha
Foto: smajliqa

už dlhšie tu spomínate rainbow cake, a tak som sa rozhodla, kedže bola príležitosť, urobiť ho :) viem, že tu sa s dobrými ohlasmi asi Zobraziť celý popisuž dlhšie tu spomínate rainbow cake, a tak som sa rozhodla, kedže bola príležitosť, urobiť ho :) viem, že tu sa s dobrými ohlasmi asi nestretnem, keďže vačšina z vás je zástancom zdravého stravovnia, a ja tiež to mi verte, ale fakt som použila len minimum chemie :)

12
porcií
150 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
10 ks celé
500 g
500 g
10 PL vlažná
10 PL
5 ks
plnka:
2 ks hotová
400 ml
250 g (nemusí byť)
 (ceresnovy,...)
 (rum)
poťahová hmota:
180 g
600 g
2 PL
 (kusoček)




Postup

  1. 1

    tu sú suroviny, ktore budeme potrebovat... samozrejme k tomu este vajíčka.

    Smajliqina dúha - obrázok 1
  2. 2

    zo surovin na korpus vypracujeme cesto a rozdelíme ho na 5 casti. do kazdej casti dame inu farbu a upecieme pri 180 C, cca 25 minut.

    Smajliqina dúha - obrázok 2
  3. 5

    upecene korpusy pokvapkame rumom, ja som dala teda veeeelmi velke mnozstvo, na vsetkych 5 korpusov som minula asi pol flase :) ale bolo to uzasne... potrieme lekvarom.... vzdy pred nanasanim lekvaru na korpus lekvar trosku rozriedim s vodou a necham zovriet..... natriem korpus, dam plnku, a takto opakujem 4x.

  4. 6

    plnku natriem na celu tortu a dam stuhnut. zatial si pripravime marcipan....

    Smajliqina dúha - obrázok 6
  5. 7

    takto vyzera torticka pred dokoncenim....

    Smajliqina dúha - obrázok 7
  6. 8

    a takto po dokonceni :)

    Smajliqina dúha - obrázok 8

Diskusia k receptu

marijanka712
to vypadá divoko - tie farby su ako na maškarný ples , ale chutiť to môže velmi dobre.... podarili sa ti velmi divoké farby stvoriť...
bejgi
krásne farebné, dobrá kalorická bomba :)))
atari89
super, gratulujem :) konencne sa niekto neboji a nehubuje na trosku farby :D je pekny :)
renama
tak toto som videla na fb a tiež ma napadlo, že skúsim urobiť takúto veselú tortičku................veď raz za čas môžme zhrešiť, nie? ;)
ttiinnaa
ta torta je sssuuppeerrr smajliqa a môžem si ľa pridať ku priateľom..........
gacy
Dokonale :) tiez sa na taku chystam ale cesto len z 5 vajicok a forma je len 20cm tak dufam ze to budem mat take pekne ako ty :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia