Steak á la Philly cheesesteak fotorecept

heysugar - fotkaheysugar, 11. februára 2012
Steak á la Philly cheesesteak (fotorecept)
Foto: heysugar

Napriek tomu, že vo Philadelphii som mala to štastie byť nie raz, nikdy som práve tam z nejakého dôvodu neochutnala práve túto ich typickú Zobraziť celý popisNapriek tomu, že vo Philadelphii som mala to štastie byť nie raz, nikdy som práve tam z nejakého dôvodu neochutnala práve túto ich typickú špecialu, ktorá je už neodmysliteľnou súčasťou prezidentských kandidátskych súbojov na miestnych mítingoch, asi tak ako u nás pred voľbami guľáš a slivovica :-) vyskúšajte doma, oblížete si obe laby ;) recept je pripravený podľa receptu, tak ako nám bol ústne priamo podaný občanmi zo South Philly + so štipkou vlastnej fantázie :)

4
porcie
30 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

Cheese steak:
600 g alebo sviečková
1
1/2 čerstvá
12 plátkov
coleslaw:
1/2
1/2 čerstvá
4
1
1
1 alebo jogurt
 celá, korenie, soľ
+:




Postup

  1. 1

    očistíme si 1 cibuľu a polovicu kápie a nakrájame na drobné kocky. priprávíme si mäso, je dobré ak je ešte studené a tuhé, aby sa nám dobre priečne krájalo na tenké plátky.

    Steak á la Philly cheesesteak (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    prudko si rozpálime si na panvici bravčovú masť a pridáme plátky mäsa. okoreníme (použila som zmes pomarančovej kôry a čierneho korenia)

    Steak á la Philly cheesesteak (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    pridáme cibuľu, kápiu a soľ a dusíme. Zatiaľ si na sucho na panvici orestujeme polovice rožkov. Pozor! iba nakrájanou stranou, aby ostal vrch mäkký.

    Steak á la Philly cheesesteak (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    mäso dusíme až kým sa nám nevyparí všetka štava.

    Steak á la Philly cheesesteak (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    odstavíme oheň a pridáme syr.

    Steak á la Philly cheesesteak (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    zamiešame a ideme sa zblázniť z tej vôňe a textúry :-)

    Steak á la Philly cheesesteak (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Coleslaw pripravíme z nadrobno nakrájanej kapusty, papriky, mrkvičky a cibule pridaním tatárky, kyslej smotany alebo hustého jogurtu, rasce, čierneho korenia a soli.

    Steak á la Philly cheesesteak (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    mäsko štedro naložíme na rožky, pritlačíme druhou polovicou a podávame so šalátom. Jedlo na pohľad vyzerá tak trochu ako bageta z Miletičky, ale nedajte sa pomýliť, veď ak je jeho chuť hodná aj prezidenta.... :-)))

    Steak á la Philly cheesesteak (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

tinca
mňam,vyzerá to bombovo, zbiehajú sa mi slinky:)
cistinka
Málokedy otvorím jeden recept dvaktát, ale tento som prezrela už päťkrát :-) Vyzerá to veľmi lákavo, určite to spravím v blízkej dobe.
používateľ nemá avatar
foo
foo
:O úplna paráda
sneica
si ma normalne dostala...este musim lezat ale hned ako sa mi bude dat behat okolo sporaka idem takyto steak chystat.tesim sa...:)
evusik
malý rožok nestačí, toto chce veľkú bagetu.... vyskúšam :-)
palokuchki
Ja tiez urcite vyskusam tuto americku specialitu. Vyzera to velmi chutne.
hubata
Tak hovoríš pred voľbami...............
babav
Perfektny a la Philly cheesesteak...mozes si ho prilepsit udusenymi hribami,alebo namiesto pouzitia cibule v recepte...skaramelizuj si ju
a naloz na hotove masko... Salatik je tiez vyborny ....;-)
heysugar
dakujem za komentare, potom zreferujte, ako sa vam vydaril a ci chutil ;) @babav vdaka za tip, urcite nabuduce vyskusam ;-)
skye
@heysugar Cheesesteak bol u nas "regular" na stole kazdy druhy tyzden. Byvali sme v Atlantic City kusok od Philadelphie :-) . Vrelo odporucam je fakt vyborny!
jamarlen
dnes sme malipodľa teba….veľký hriech - maso aj syr-, podľaa mňa:), no všetkým nám veľmi chutil




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia