Žĺtkovo orechové rezy

maculienka123 - fotkamaculienka123, 7. februára 2012

Výborný koláčik,určite odporúčam vyskúšať.

25 minút
na 170 °C

Suroviny

250 g alebo hera
300 g
300 g
150 g
1/2
6 ks
1 PL
poleva :
6 ks
300 g




Postup

  1. 1

    Vymiešame maslo s cukrom do penista,pridáme orechy,múku,PDP a sneh z bielkov. Odložíme si 1/3 cesta bokom,do ktorej pridáme kakao. Bledé cesto vylejeme na plech,potom naň rozotrieme kakaové cesto. Dáme upiecť. Medzitým si vymiešame žĺtka s cukrom,hneď po upečení vylejeme túto polevu na koláčik a dáme stuhnúť. čerstvý sa horšie kraja,po stuhnutí je už ok.

Diskusia k receptu

slawi
Toto robievala mama, ked som bola mala.Mnam:)
rigocka
To je výborný koláčik....robievam ho aj ja,len u nás sa volá Tónika:)
ria389
dobrý zákusok a hlavne bez plnky,už je založený v k.k.
tinca
díky za rcp, nemám ho, kolegyňa ho robievala a po nedeli nosila, chutil mi:)
vierik
Klasika nikdy nesklame,výborný koláčik...:-)
bejgi
tieto rezy robila aj moja babička, sú výborné, odporúčam.
klaura
robievam rovnako, je to veľmi vďačný koláčik, je ho veľa a aj dlho vydrží ... teda, kým ho papkáči nezjedia ...
marijanka712
Tebe sa podaril je velmi pekný a chutný -aj ja ho robievam to je sviatočný koláčik lebo naše mlstné jazýčky si žiadajú miesto orechov vlažských - lieskové a tie sú trocha drahšie vzhladom nato že vlašaky máme doma. ale skúste skutočne je výborný.
an3da
Mám podobný recept, je to dobré a sladké...
aroooo
Robievam, je ozaj dobrý, veľa sa z neho nakrája, ak zostane, dám do mrazničky a po troche vyberám.
maladada
výborný koláčik, u nás sa vždy robil na ockové meniny:)
elisticka
vyborny robievam na vianoce.. a teraz ich idem robit celiaticke... dufam ze sa vydaria:-)))
smajliqa
tento robime len na Vianoce,,,, ale tak zlty som ho nikdy nevidela :D
aj ked mame domace vajicka :)
ale to bude asi iba svetlo take.. :)
kikkus
mňam, my ho voláme jarný úsmev a je to jeden z mojich favoritov :)
janger
Tieto rezy robievala moja babicka, su strasne dobre! Krasne sa ti podarili :-).
zuzuu10
Krásne, tiež ich robievame, no jednofarebné:) A súhlasím s ostatnými, že je to geniálny koláč :)))
sovka62
Ja robievam jednoduchší,bez kakaa a na 6 vajec ide z ostatných surovín, ktoré si uviedla po 250g, dobre sa mi to pamätá. Navyše pridávam 6 PL uvarenej kávy (aby som nahradila žĺtka, ktoré idú do polevy). Ale taký pekný žltučký ako máš ty som ho v živote nemala, nemám kde vziať domáce vajcia.
sovka62
A ešte jedna vec, neviem ako tvoj, ale môj sa dá krájať až na druhý deň po upečení, inak sa rozpadáva. Ak je to tak aj s tvojím, radšej to do receptu doplň. Ja som si roky myslela, že som dostala nesprávny recept,
až ma na to upozornila kolegyňa.
isabel1
Manželova mama ho stále piekla na Vianoce.Neopísala som si recept tak som ho nemohla skúsiť.Ukladám a iste vyskúšam.
maculienka123
@sovka62
ano mas pravdu,neodkrojim ho tak pekne ako na druhy den.ja hned odkrojim,cakat na dalsi den sa nam nechce:-)
doplnim veru do receptu
babcia
Môj najstarší vnuk /10r/tento koláčik miluje.Robieva ho moja mama,teda jeho prababka.Asi je najvyšší čas aby som upiekla aj ja,ale mamin asi netromfnem:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia