Hrnčekový tvarožník

valeri - fotkavaleri, 5. februára 2012
Hrnčekový tvarožník
Foto: valeri

Tento recept som dostala včera mailom od kamarátky a keď som zistila, že tam ide aj slivkový lekvár, musela som ho hneď vyskúšať. Postup Zobraziť celý popisTento recept som dostala včera mailom od kamarátky a keď som zistila, že tam ide aj slivkový lekvár, musela som ho hneď vyskúšať. Postup je veľmi jednoduchý a koláčik výborný, preto ak máte radi tvarožníky, tu je recept .-))

25 minút
príprava

Suroviny

Cesto:
2 šálky (2,5 dl)
1/2 šálky
1 šálka vlažné
1/2 šálky
2 ks
1 bal.
PLNKA:
500 g
1 bal.
5 PL (podľa chuti viac, menej)
1 bal.
2 ks
1/2 šálky
 hustejší




Postup

  1. 1

    Najprv som si pripravila plnku : všetky suroviny som rozmixovala v mixéri, začala som vajíčkami s mliekom a potom všetko ostatné.

  2. 2

    Potom šľahačom vyšľahať vajíčka s cukrom, olejom a mliekom, do toho prisýpať múku zmiešanú s práškom do pečiva. Na vymastený a múkou vysypaný plech vylejeme polovicu cesta, rozotrieme rovnomerne na plech, posypeme hrozienkami (nemusia byť), na to pomaly vylejeme plnku a tiež ju upravíme na celú plochu. Do plnky som kládla lyžicou kúsky lekváru. Nakoniec som navrch rozotrela zvyšok cesta a dala piecť.

  3. 3

    Po vychladnutí som koláčik pokrájala - polovicu plechu na kocky a posypala práš. cukrom a zvyšok na trojuholníčky a ozdobila čokoládou.

    Hrnčekový tvarožník - obrázok 3
  4. 4

    takto vyzerá v reze

    Hrnčekový tvarožník - obrázok 4
  5. 5

    alebo takto vidno ako krásne "vyskočil" v trúbe

    Hrnčekový tvarožník - obrázok 5

Diskusia k receptu

vierik
Zaujímavý koláčik,to sa nedá nevyskúšať,díky zaň a už je tam v KK :-)
Musí byť výborný,lebo je tam tvaroh a sl.lekvár.


zuzuu10
Nádhera, samé moje obľúbené prísady...:) Vďaka, vyskúšam!!:)
3sandra3
výborné,,, tiež mám rada lekvár aj tvaroh, takže vyskúšam
tothka
Hrnčekové a k tomu ešte tvarohové, to je moje, ukladám. Vyzerá vynikajúco, určite je aj chutný. Tento určite vyskúšam.
arasidka
Joj, ako by som si dala, toto je dobrý recept, vyskúšam.
afataga
musi byt vyborny a tiez sa mi paci ze je hrncekovy, vyskusam
monniee
Pre mňa tri elementy, ktorým sa nedá odolať: 1. hrnčekový, 2. tvaroh, 3. slivkový lekvárik :P Mňááám :) Skúšam a to hneď dnes.
valeri
Ďakujem za ohlas, dokonca ho chválil aj môj dospelý syn, ktorý tvarohové nikdy neje.
valeri
@monniee
tiež som si všimla, že tam nie sú stupne ani čas, ale som presvedčená, že som to udávala pri zadávaní receptu, niekde sa stala chyba :-)). Ospravedlňujem sa. Ja som to piekla pri 160 st. a asi 40-45 min.
monniee
To vysvetľuje môj v strede nedopečený koláč :) 180/35 minút :( Nevadí, aj tak je chuťovo super :)
sneica
pekny a iste chutny kolacik...foto v bode c.4 super
evas13
@valeri po dlhom čase jeden vynikajúci koláčik, ktorý zožal úspech. Jednoduchý a delikátny. Odporúčam všetkým vyskúšať. :)
kucharka100
Tento koláčik je veľmi vďačný a rýchlo upečený....keď klope návšteva na dvere. Piekla som ho už viackrát, je šťavnatý a chutí výborne.
luciapd
A ten puding to tej plnky sa dava ako prasok ci uvareny?
valeri
@ luciapd
puding len nasypať a spolu s všetko rozmixovať




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia