Hovädzie na zeleri a zázvore

remcula - fotkaremcula, 2. februára 2012
Hovädzie na zeleri a zázvore
Foto: remcula
1-2 porce
porcia
10 min minút
príprava
30-35 min v tlakovém minút
tepelná úprava

Suroviny

250-300g
1 kus
cca 3 cm
70g
2 lžičky
1 lžička
2-3 stroužky
podle potřeby
podle potřeby pepř
1 lžíce na zahuštění




Postup

  1. 1

    Na cibuli osmažené dorůžova mírně orestujeme celer nakrájený na malé kostičky, přidáme nastrouhaný zázvor a mírně osolené maso nakrájené na větší kousky. Maso opečeme ze všech stran, přidáme čili koření, mletou papriku a zalijeme menším množstvím vody. Dusíme doměkka v tlakovém hrnci cca 30-35 minut. Po změknutí masa přidáme utřený česnek a zahustíme hladkou moukou rozšlehanou v trošce vody a ještě provaříme. Podáváme s knedlíkem, rýží, nebo bramborem podle chuti.

Diskusia k receptu

tatranka
Chutná mňamka.Zázvor,zeler,cesnak,kombinácia voňavej chuti.A vyšperkuje to tá čili omáčka.
lyali
Vyzerá to veľmi dobre - fajne šťavnato - mňam-mňam. Priznávam sa - slintaaam :-) KK :-)
remcula
@lyali , nejsi sama!:-)) Já se teď stravuji úplně jinak. Ikdyž je to hovězí, momentálně si o něm můžu nechat jen zdát:-)
kuchticka
Remculko, no tak ted uz vidim proc ta tvoje dlouha nepritomnost na Varese. Vymyslela, skousela a fotila si recepty. Jeden lepsi nez druhy. Dik, Ty tuto cinnost delas i za mne, ze jo? :-)))
pacik
A to som rozmýšľala, čo uvariť. Všetko mám doma, vďaka za recept :-)
remcula
@kuchticka , hahaha!!! No, já se fakt snažím, mám to na ploše, ale na Varechu se recepty vkládají docela složitě, tak si toho nechám povíc a pak experimentuji, jak se dá:-).
@pacik , pak dej vědět, jak chutnalo.
jerica
@remcula ďaľší fajnový, aj ja používam často zázvor,aj keď robím pečené mäsá.
helca103
tiež som sa naučila používať zázvor do mäska a už si neviem predstaviť aby som ho v chladničke nemala. Určite vyskúšam aj tento recept.
remcula
@helca103 i já. V těchto mrazivých dnech je super čaj se zázvorem s citrónem a není nad čerstvý zázvor..:-)
pacik
Navarené, spapané , celou rodinou pochválené a natrvalo zaradené do nášho jedálnička. Super recept...
3sandra3
aha... tak keď super recept, tak aj ja vyskúšam,,, a možno hneď zajtra
salinka
@remculka , tvoj recept prišiel na rad. Rada skúšam nové chute a kombinácie. Tvoj tip nesklamal, veľmi nám chutilo, ďakujeme:-)


salinka
@zolik , veď toto...človek tu nemôže číhať každý deň a toľko dobrých receptov nám utečie. Ináč, tie kúsky, čo sa tvária ako kukurica, to je zeler:-)
zolik
@salinka , diky za ozrejmenie, tiez som v prvom momente myslela, ze je to kukurica. Vazne sa tak Ten celer na tvojej Fotke tak tvari ;-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia