Lazane LULEMA

pacun110 - fotkapacun110, 22. januára 2012
Lazane LULEMA
Foto: pacun110

Keď, v telke dávali,cez Vianoce, Garfilda dvojku,čo tam,v tej kráľovskej kuchyni robí lazane,tak ma moje 3 detváky ukecali,aby som im také čosi prichystal. Hoc Zobraziť celý popisKeď, v telke dávali,cez Vianoce, Garfilda dvojku,čo tam,v tej kráľovskej kuchyni robí lazane,tak ma moje 3 detváky ukecali,aby som im také čosi prichystal. Hoc som to ešte nikdy nerobil (talianska kuchyňa mi veľmi nešmakuje,ale nebránim sa jej!),čo to som pokukal v mojich kuchárskych knihách,čo to som pozisťoval na nete,niečo mi poradili dobrí ľudia tu,na Vareche (celeblith ďakujem) a tu je výsledok môjho bádania. Opäť je to čistá, amatérska improvizácia,ale na profesionálnej úrovni (si fandím,č

5-6
porcií
35 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

200 gr
200 gr
1 plechovka
2 ks
1 ks
400 gr tučný
1 balenie
 ,korenie,oregano
3 strúčiky




Postup

  1. 1

    suroviny,ako vždy,som si prichystal na linku a to z dvoch dôvodov - ten hlavný je,aby som mal úvodný obrázok a ten druhý,aby som nemusel nič,po kuchyni zháňať a okolí!

    Lazane LULEMA - obrázok 1
  2. 2

    v prvom rade som si,okrem Mozzarely,nastrúhal všetky syry - je dobré mať syra veľa a tučného,nie lajt.Tučný sa krásne roztečie a lazane majú potom výbornú chuť.

    Lazane LULEMA - obrázok 2
  3. 3

    nadrobno pokrájanú a osolenú cibuľu som podusil na oleji,na minútku som dal opražiť na hrubšie nadrvený cesnak(len tak,nožom roztlačený a nakrájaný)a pridal som tam aj ,na plátky nakrájané šampiňóny.Dusím ďalej.

    Lazane LULEMA - obrázok 3
  4. 4

    nastrúhané syry som osolil,okorenil,rozbil som tam 2 vajíčka a zľahka,ale dôkladne som to premiešal.

    Lazane LULEMA - obrázok 4
  5. 5

    Mozzarelu som zbavil nálevu a nakrájal som ju na také rezance.

    Lazane LULEMA - obrázok 5
  6. 6

    lúpané paradajky v konzerve,keďže som nemal drvené, som nakrájal na drobné kúsky a pridal som do skoroudusených a mierne vodou podliatych šampiňónov.

    Lazane LULEMA - obrázok 6
  7. 7

    už je to všetko podusené a poriadne ochutené soľou,mletým korením a oreganom,tak začínam ukladať do zapekacej misy - na spodok frknem olej,potom rozložím lazane,na ne syr a na vrch šampiňónovo - paradajkovú masu,ma ktorú ešte naukladám Mozzarelu.

    Lazane LULEMA - obrázok 7
  8. 8

    trošku polejem olejom,zase naukladám lazane...

    Lazane LULEMA - obrázok 8
  9. 9

    a skončím tak,aby na vrchu ostala zmes šampiňónov a paradajok...

    Lazane LULEMA - obrázok 9
  10. 10

    takto to vyzerá v surovom stave,nezapečené

    Lazane LULEMA - obrázok 10
  11. 11

    a takto,po 25. minútach,prikryté a upečené,pri 180 st.Celzia,v rúre.

    Lazane LULEMA - obrázok 11
  12. 12

    chvíľočku som to,ešte nechal,v teple dojsť a úhľadne nakrájané na štvorce s plochou 121 cm štvorcových,som to,mojim milým ďeťom.podával. Či už štvorček jeden,

    Lazane LULEMA - obrázok 12
  13. 13

    alebo väčším jedákom aj 2! Dobrú chuť(...a prečo "lazane LULEMA?" Lebo decká sa volajú - LUkáš,LEnka,MAťka...)!

    Lazane LULEMA - obrázok 13

Diskusia k receptu

viera1
A že syr "lajt".Pozerám na to a musela som roztočiť kolieska,xi,xi.
rea1
121 cm stvorcovych? sakra, sakra, to boli porcie! :-))
zinnajdha
uložené. Apropo, čie sú to ruky, čo ukladajú ingrediencie do zapekacej misky ?
renacica
paci sa mi ze vyzeraz byt uzasni otecko a dufam ze aj manzel ,len tak dalej a recepty sa mi lubia:))
pacun110
121 cm štvorcových je štvorec á 11 cm
ruky sú,aj moje,aj,od 28.januára t.r. mojej drahej manželky
waocipa
ako vždy super -recept vyskúšam toto som ešte nie robila...
janger
Takze bude svadba :-)? Pekne ste spolu navarili, mnam.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia