Bonparovica

bonpari - fotkabonpari, 13. januára 2012
Bonparovica
Foto: bonpari

Už podľa môjho nicku asi všetci tušia, že zbožňujem Bonpari cukríky. Nechala som sa teda inšpirovať varechou a skúsila som vyrobiť domácu Bonparovicu.

Suroviny

2 balíčky
0,5 l




Postup

  1. 1

    Odbalila som všetky cukríky, nahádzala do fľaše s vodkou a čakala, kým sa všetky roztopia. Sem tam som fľašou zatriasla, pretože cukríky sa lepili na seba. Trvalo to skoro celý deň, kým sa všetky roztopili. Farba je taká nevýrazná, keďže to bol mix všetkých farieb, čo balíček ponúkol.

  2. 2

    Potom som dala fľašu vychladiť a hotovóóó. Voní ako ovocné cukríky a chutí skoro rovnako dobre ako voní, ale je to skôr také pitie pre baby.

    Bonparovica - obrázok 2

Diskusia k receptu

hamka3
zaujímavé a je to aj také sladké ako cukríky ? :)
bonpari
je to sladsie ako obycajna vodka aj to tak ovocno cukrikovo chuti, ale zase nie je to ako nejaky liker.. skor ako ochuteny tvrdy alkohol, napr. malinovica atd.
zuzliak
Moze byt dobre ;) ja premyslam ze to skusim s tymi cukrikmi Napoleon- take kavovo-cokoladove ;)
zdezda
Fíííha, to môže byť vhodné aj ako origoš darček :-) Vyskúšam, ale asi dám len jeden druh farby - ovocnej príchute. Ď.
evanaaa
Možno by sa dalo ešte niečím prichutiť, ak by bola chuť málo výrazná.
hubata
Zaujímavé, dobrý nápad ktorý si môže každý skombinovať ako chce: ja urobím jeden druh cukríkov ale zato do viacerých fliaš (zelenú, červenú, žltú) hehe!
zdenkas
Už len zo zvedavosti vyskúšam,lebo neviem si predstaviť ako to chutí.
matata1
Takto sme upravovali pálenku veľmi veľmi dávno, keď sa prvý krát objavili bompari. Vtedy mali ešte inú chuť. Len sme cukríky triedili podľa farieb (chutí). Najviac sme používali tie zelené - hruškové. Bolo to zaujímavé.
babucka
To ale bude veselo po vyskusani,ja to doprajem kazdemu kto moze ,ja neviem aku ma alkohol chut.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia