Živánska pochúťka podľa Boba fotorecept

sneica - fotkasneica, 7. januára 2012
Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept)
Foto: sneica

perfektná pochúťka,ktorú stále u nás piekol iba priateľ Bobo...Dnes som ju piekla ja podľa neho...:)

15 minút
príprava
45-50 minút
na 200 °C

Suroviny

700 g
1-2 ks
1,5 kg
3-4 ks
3 strúčiky
1
2 kl
2 kl
2 kl
2 kl
2 kl




Postup

  1. 1

    zemiaky nakrájame na kolieska...

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    mäso pokrájame na kocky...

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    klobásu na kolieska....

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    slaninu a cesnak na malé kúsky....slaninu som dala pomenej lebo deti najdu a nezjedia každy kúsok...

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    a ešte cibuľu....

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    do vhodnej nádoby dáme všetky suroviny, pridáme koreniny a lečo...

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    premiešame...dame na plech,podlejeme olejom,a vodou oplachneme nadobu kde sme premiešali zmes,tu vlejeme tiež do pekáča...

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    prikrijeme alobalom,a upečieme...

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    po upečení ...

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    a môžme obedovať...odporúčam poliať domácou tatarkou ale super su aj"grécke caciky" PRAJEM DOBRÚ CHUŤ.

    Živánska pochúťka podľa Boba (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

dorisa
Naozaj to vyzerá dobre, mne to pripomína moje Paprikášky.
cica2
už som robila niečo podobné ale bez leča a aj tvoje vyzerá lákavo, skúsim aj takto :-))
alexdidi
Ja robím takúto živánku ako alobalové balíčky pre každého samostatná porcia.Dobrá stará klasika.
tinca
zase nový nápad na živánku, ja tiež robím, ale bez leča. Toto vyzerá lákavo na tom tanieri:)
abdul
S tým lečom vyskúšam. Podobné fajnoty mi robia dobre.
hamka3
vyzerá to super, ja som tiež zvykla robiť balíčky pre každého, ale takto je to tiež dobré ( menej alobalu sa minie ) ukladám do kk :)
1x adana
ursula4
som rada,že si včera pridala tento recept.Takto si mi veľmi uľahčila nedeľňajší obed.Ja som to robila ale z kuracích pŕs a je to veľmi chutné.Ďakujem tebe ale aj Bobovi za super nápad.
afataga
robievam velmi podobne ale bez klobasy, lebo ked nemas dobru klobasu vsetko len pokazi a ja, ako vzdy, davam aj chilli, jedna rada, ak sa neurazis: nemusis spinit dalsiu nadobu, ja to pomiesam rovno v tom plechu
1x radost
evanaaa
Toto isté, vlastne len po to lečo, robievam aj ja, ale nedávam vodu, ono to pustí dosť šťavy, len sa zmes musí ptecť pod alobalom aby nevyschla.Raz som skúšala odkryť pred koncom a všetka dobrá šťava sa mi vyparila. Niekedy dám okrem bravč.pliecka aj trochu kuracieho, skúšala som aj kúsok pečienky do toho pokrájať, tá šťava a zemiačky ak sú määkké ako masielko, je z toho najlepšie.
remcula
Znám živáňskou, syn se zetěm ji dělávali v restauraci. Výborné jídlo.
diabambulka
ty robíš chuteee, ďalší super receptík od teba, ktorý určite vyskúšam :-)))
sneica
srdecna vdaka za mile komentare,pochvalu, pozdrav aj dobru radu...tesim sa ze sa receptik paci...:)
rigocka
No,aj ja som si oslintala klávesnicu:)))určite vyskúšam,ukladám.
Chcem sa ešte spýtať ako robíš domácu tatarku?Ďakujem:)
sneica
@rigocka dakujem aj ja....som rada ze sa paci recept,no a este tatarku robievam tak ze z vajicka a oleja spravim majonezu velmi hustu... pridam polovicu mensej cibule na 1-2 kysle uhorky, sol, cierne korenie trocha horcice a worcestru...vsetko zmixujem tycovym mixerom...tatrsku omacku som do mojej domacnosti este nekupila...:)
ria389
o dobrý recept viac,ukladám do k.k.a čo najskôr vyskúšam....
kimika
prudko jedlé a ešte aj výborne vyzerá :) do konca týždňa to budeme mať určite na tanieri aj u nás doma :)
rigocka
Živánska podľa Boba výborná:))odskúšané:))
aj domáca tatárska.
vareska1
hm, tak toto vyzera eňo ňuňo mňááám ... určite vyskúšam ..... a ten tanier ... hmmmm, nááádhernýýý :-DDD
hubata
Tiež som takto robievala živánsku keď sa mi nechcelo napichávať suroviny na špajdle pre 5 ľudí.... Ale som odokryla, aby sa prebytočná šťava odparila a vrch zapiekol, inak by bol z toho guláš na plechu nie?
seecso
mňaam.....samozrejme že lečo nemám tak trocha bielej papriky a rajčiny a posypal som majoránkou a úžasné