Kuracie mäso na marocký spôsob fotorecept

tizian1cat - fotkatizian1cat, 31. decembra 2011

Posledný deň v roku, vonku slnko ako v marci, podivné ticho...ani jedna petarda doobeda...zase sme o rok starší zajtra..:-))) Tak si aspoň prichystajme Zobraziť celý popisPosledný deň v roku, vonku slnko ako v marci, podivné ticho...ani jedna petarda doobeda...zase sme o rok starší zajtra..:-))) Tak si aspoň prichystajme niečo optomistické, voňajúce exotikou a prázdninami. Prajem Vám všetkým veselý skok do Nového roku..:-)))

4
porcie
10 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks
1 ks veľká
2 ks - strúčiky
1 malý kúsok
1/2 KL
1/2 KL
1/2 KL
1/2 KL
2-3 hrnčeky
 štipku
12 ks
1/2 ks
2 PL




Postup

  1. 1

    Kuracie prsia umyjeme a osušíme. Nakrájame na väčšie kúsky, posolíme a okoreníme čiernym korením.

    Kuracie mäso na marocký spôsob (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Opečieme v hlbšej nádobe (ja som použila liatinový hrniec s pokrievkou) na oleji z oboch strán, kým mäso nezbelie.

    Kuracie mäso na marocký spôsob (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vyberieme von a dáme na tanier, v tej istej nádobe zosklovatíme cibuľu, pridáme cesnak a nakrájaný čerstvý zázvor. Pridáme všetky koreniny, premiešame.

    Kuracie mäso na marocký spôsob (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pridáme kuracie mäso, podlejeme kuracím vývarom a prikryté necháme na miernom stupni dusiť cca 25minút.

    Kuracie mäso na marocký spôsob (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vyberieme z chladničky "čakajúce" nakladané citróny.

    Kuracie mäso na marocký spôsob (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Citrón opláchneme zľahka na zbavenie nadbytočnej soli, nakrájame na drobné pásiky a pridáme k mäsu spolu so zelenými olivami.

    Kuracie mäso na marocký spôsob (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Varíme ďalších cca 10minút, potom vyberieme mäso a necháme šťavu zredukovať. Nakoniec pridáme čerstvú koriandrovu vňať.

    Kuracie mäso na marocký spôsob (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Ako príloha sa najviac hodí kuskus, do ktorého som tiež pridala najemno pokrájaný nakladaný citrón a koriandrovu vňať.

    Kuracie mäso na marocký spôsob (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    DOBRÚ CHUŤ!!!

    Kuracie mäso na marocký spôsob (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

mijaita
koriandr budu delat ze nevidim a nekdy urcite spacham . Arabska kuchyne patri mezi oblibene , hezky recept !
alena45
citróny som dnes naložila, tak sa vrátim k receptu neskôr.
3sandra3
teda úžasné papaníčko.... ukladám a vyskúšam... len ako sa nakladajú tie citróny?? To neviem.
betty21
zaujímavý receptík, idem naložiť tie citróny :)
lucylee
@titian1cat prijemne osviezenie v zaplave tychto tazkych jedal. Opat si nesklamala. Vsetko mam (aj nakladane citrony) a urobim co najskor :-) Prajem stastny Novy rok!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia