Čokoládová tofu tortička fotorecept

zirafninka1 - fotkazirafninka1, 21. decembra 2011

Suroviny

Cesto:
40 g
1 KL
20 g
30 g
30 g
Krém:
140 g
3 PL
podľa chuti
350 g
Poleva:
100 ml
60 g




Postup

  1. 1

    Najprv si pripravíme suroviny na cesto.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Všetko dáme do mixéra

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    a rozmixujeme.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cesto preložíme do malej (priemer 17cm) tortovej formy. Na dno formy som "pricvikla" papier na pečenie.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Cesto roztlačíme a v rúre vyhriatej na 180 °C pečieme cca 15 minút. Necháme vychladnúť.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pripravíme si suroviny na krém. Tofu vložíme medzi papierové obrúsky a zaťažíme aspoň na 30 minút, aby sme sa zbavili tekutiny.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Tofu preložíme do mixéra, pridáme 1-2 PL cukru. Kakao vymiešame s malým množstvom ovocnej šťavy na pastu a pridáme do mixéra. Rozmixujeme.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Horkú čokoládu nad parou roztopíme a pridáme ku krému. Opäť premixujeme, prípadne dosladíme.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Vychladnuté cesto potrieme džemom, nalejeme naň tofu krém a povrch uhladíme. Uložíme do chladu na 3 - 4 hodiny.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na polevu si zohrejeme rastlinnú smotanu. Do horúcej pridáme čokoládu a rozmiešame. Ihneď nalejeme na tortičku.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Servírujeme s ovocím.

    Čokoládová tofu tortička (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

hubata
eee... aká je to rastlinná smotana? Ešte som aj mrkla do profilu či nie si zo zahraničia, lebo fakt neviem aká to môže byť: rastlinná smotana (možno zo žihľavy?). A čím si zdobila povrch tortičky @ žirafinka?
matata1
Normálne som mala chuť ponoriť do toho krému prst a obliznúť. Už len to krémové tofu vyzerá mňam. Toto by som si dala bez výčitiek svedomia.
llilla
zatial som nevidela... no teraz budem viac pozerat :) dakujem a prajem krasne sviatky :)
3sandra3
tá vyzerá lahodne... tiež by som si rada z krému trochu ukradla
cathyc
skvelý receptík, vďaka za inšpiráciu.
sneica
torticka je nadherna a tie kremy ..:).kremove tofu a sojova smotana sa mi hodi kedze tofu mam takmer denne v jedalnicku a smotanu klasicku nemozem...dakujem poobzeram tesco aj link...
evanaaa
Stačí, keď počujem - krémové. A aj ten tuk je sójový? Mám na mysli tú krabičku hore provamel. A ten link som si pozrela, je to výborná zdravá výživa a všeličo zaujímavé.
cica2
úžasne to vyzerá a aj fotky sú krásne :-))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia