Sandokanove oči fotorecept

renama - fotkarenama, 21. decembra 2011
Sandokanove oči (fotorecept)
Foto: renama

Tieto sandokanové oči u nás na Vianoce nemôžu chýbať ;)

30
porcií
30 minút
príprava

Suroviny

Hmota A:
125 g
5 PL
4 PL
3 PL
Hmota B:
100 g
50 g
50 g alebo maslo
 alebo rum podľa potreby
Hmota C:
125 g
50 g
4 PL
4 PL




Postup

  1. 1

    Hmota A: Ceru roztopíme a všetko spolu zmiešame. Hmota B: Mäkké maslo a všetky ostatné suroviny spolu zmiešame. Hmota C: Ceru roztopíme a všetky suroviny zmiešame. Plníme do umelohmotných obalov od vajec (môžeme aj od obalov z kinder vajíčka), ktoré sme predtým opláchli studenou vodou. Na spodok dáme lentilku (iná varianta hrozienko máčané v rume), nalejeme hmotu A, potom B a nakoniec C. Necháme poriadne ztuhnúť a vyklopíme.

    Sandokanove oči (fotorecept) - obrázok 1

Diskusia k receptu

izabella929
sú krásne, som ich nerobila veru veľa rokov...) dík za pripomenutie receptu.-)
danculka
Tak na toto som už dávno zabudla,dokonca nie len z kinderka,ale aj umelý obal z vajíčok som na to použila,ukladám a možno raz...
bejgi
@Renama , teba musia doma milovať, keď im robíš toľko pestrých sladkostí, mňam :)
hubata
Áno, sandokanove oči bola veľká móda, vtedy sa ešte k ich výrobe používala Iva a používala som BB puding. Je to šikovná rýchlovka keď v nedeľu poobede začnú plieskať dvierka od linky, od chladničky a potom nasleduje zúfalý výkrik:
- "mamíííí, nemáme niečo dobréééé????"
hubarka35
toto som jedla u susedky-výborné-dík za receptík....som mlsná čo....
bambulkaaa
Keď sme boli deti tak ich robievala moja zlatá mamina ♡ Máš ich zlaté ďakujem za pripomenutie na krásne obdobie keď som bola dieťa a mala som pri sebe mojich rodičov moc mi chýbajú ♡♡♡
sovka62
Kedysi mi šuhajdy na všetky spôsoby chutili, teraz mi v nich vadí Cera. Skúšali ste nahradiť maslom? Možno by sa to dalo, ale nie som si istá ako by stuhli. Ak máte skúsenosti, poraďte, prosím.
sovka62
Veľmi pekne ďakujem. Uložila som si oba recepty, o chvíľu sú Vianoce, tak vyskúšam.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia