Eskimo rezy fotorecept

hviezdickaz - fotkahviezdickaz, 13. decembra 2011

U nás doma veľmi obľúbené a chutné rezy. V recepte sú suroviny uvedené klasicky na celý koláč, ja som však robila z polovičnej dávky Zobraziť celý popisU nás doma veľmi obľúbené a chutné rezy. V recepte sú suroviny uvedené klasicky na celý koláč, ja som však robila z polovičnej dávky . :o)

15 minút
príprava
25-35 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto :
2 hrnčeky
1 hrnček
1 ks
1 ks
2 ks
1 hrnček
1/2 hrnčeka
2 lyžičky
Krém :
500 ml
2 ks
125 g
100 g
1 ks
 ,alebo nastrúhaná čokoláda




Postup

  1. 1

    hrnček - 250 ml. Cesto : všetko zmiešame ,vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie a pečieme 25 - 35 min. / 180 st. Upečený plát necháme vychladnúť.

    Eskimo rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Nachystaný puding uvaríme , necháme vychladnúť, občas premiešame.

    Eskimo rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Medzitým vyšľaháme maslo s cukrom do peny.Do masla po lyžiciach zašľaháme puding a kyslú smotanu.

    Eskimo rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Krém natrieme na vychladnuté cesto. Postriekame rozpustenou alebo posypeme strúhanou čokoládou a dáme stuhnúť do chladničky.

    Eskimo rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridávam ešte obrázok - v priereze.

    Eskimo rezy (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

dajda
Hviezdickaz,krásne rezy aj ich robím,ale nemala som puding vanilkovy tak som dala Dr.Oetker kokosový-postrúhala som gaštanovú čokoládu.Zákusok mal inú chuť a tiež bol dobrý.
hubata
Aj viete milé varecháčky odkiaľ pochádza názov tohto dobrého koláčika? Noooo .....
Bol raz jeden nanuk bez paličky,
ktorý ľúbili detičky.
Čokoládou obliaty,
zababral nás až po päty.
Tak - nanuk Eskimo nesmrteľným zostal
a do receptov na Vareche sa dostal.
1x gabcar
tinca
tieto rezy robila kolegyňa, chutili mi @hubat á ty si normálne básnické črevo..


vierik
Dobrý koláčik,pekávam raz za čas....
evanaaa
Jarka, ty jedna @Hubata , ty by si mala dávať komenty v rýmoch, možno by som sa pridala. Ja len stále hútam ale, prečo tento názov má pochúťka nanuková, hádam sa aj zmraziť dá?
sneica
krasny v priereze...chutny a pekne komentovany...:)kk
hannah22
pekný koláčik,robievam ho v lete navrchu posypaný drobným čerstvým ovocím,tvoj vyzerá tak sviatočne... mohol by byt aj ako tortička.... :))
hannah22
pekný koláčik,robievam ho v lete navrchu posypaný drobným čerstvým ovocím,tvoj vyzerá tak sviatočne... mohol by byt aj ako tortička.... :))
evanaaa
Len teraz vidím, že ja som si splietla Eskimo rezy s Nanukovými, alebo je to jedno?
diabambulka
ahojte , aj ja sa chcem pripojiť do debaty, áno je rozdiel medzi nanukovými a eskimo rezmi a to taký že do eskimo rezov má ísť kokosová plnka, z kokosového pudingu- preto ten názov eskimo, ako chutí ten výborný nanuk :-) robievam ho z času na čas, ale len zriedka, lebo práve tento kokosový puding majú málokde :-))) papa
bobkes
práve sa chystám vyskúšať tento dobre vyzerajúci Eskimo rez. Dúfam,že
na ňom nič nezbabrem. Je veľmi jednoduchý a tak by sa mal vydariť.
ďakujem za recept.
hviezdickaz
Dnes som tento kolacik robila,a zamenila som vanilkovy puding za kokosovy... Skonstatovali sme,ze s tym kokosovym nam veru nechutil... a pamatam si,ze som ho dostala aj pod nazvom eskimo rezy,a nie nanukovy,ako uvadzas ty @diabambulka :)) Ono je to nakoniec aj tak jedno ako ho kto vola,hlavne je,ze chuti ... :)
ola111
@hviezdickaz ,prosím ťa,tiež by mi stačila polovičná dávka na korpus,ale
čo povieš,tú plnku by som chcela urobiť z celej,nespadne?neskúšala si to tak?
hviezdickaz
Ahoj @ola111 , tej plnky je podla mna dost na ten kolacik, aj ked robis z polovicnej davky. A neskusala som robit tak ako pises,ale ciste teoreticky, myslim,ze by ti nespadla. Trebalo by ju zrejme supnut rychlo do chladnicky... ak vyskusas,daj vediet :) nech sa ti vydari :)
ola111
@hviezdickaz ,si zlatá,ďakujem,idem ju takto urobiť pre môjho chlapa,trojročného,tak som zvedavá,ozvem sa ti :)))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia