Florentínky fotorecept

ola111 - fotkaola111, 4. decembra 2011
Florentínky (fotorecept)
Foto: ola111

Florentínky patria už niekoľko rokov na náš vianočný stôl.

25
porcií
30 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

100 g
1 ks
100 ml
60 g
70 g
100 g
50 g
200 g
Poleva:
100 g
40 g




Postup

  1. 1

    Pomaranč dôkladne umyjeme pod tečúcou vodou,osušíme a ostrúhame kôru.Kandizované čerešne jemne nasekáme.

    Florentínky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do hrnca si dáme smotanu rozšľahanú s hladkou múkou,pridáme med,práškový cukor, maslo a za stáleho miešania na miernom ohni varíme asi 5 minút.

    Florentínky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Primiešame mandľové lupienky,

    Florentínky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    kandizované čerešne a pomarančovú kôru.

    Florentínky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Znovu povaríme 5 minút.

    Florentínky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Necháme vychladnúť,po vychladnutí kladieme na plech vystlaný papierom na pečenie kôpky(čajovou lyžičkou) a pečieme v rúre vyhriatej na 180°C asi 10 minút.

    Florentínky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Necháme vychladnúť.Spodnú stranu florentínok namáčame v čokoládovej poleve a necháme stuhnúť.

    Florentínky (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

aszabka
Ja ich poznám ako marokánky..a tie sú skvelé..pre istotu uložené (:
aroooo
a kde si zobrala kandizované čerešne, prípadne čim ich nahradiť, ukladám do KK.
marikafil
U nás majú kandizované čerešne v Jednote, sú úplne úžasné, dnes som robila v pekárničke niečo ako biskupský chlebík - a tie čerešne sú doslova chrumkavé. Ale videla som aj v Tescu, len tie som neskúšala.
kikkus
florentínky mám veľmi rada, ale domáce som nejedla ešte nikdy, iba kúpené v obchode a to je dosť drahá záležitosť... tie tvoje vyzerajú super, hneď by som si dala :)
dorisa
toto je bombová cukrovinka, ukladám, zrealizujem. ďakujem.
ola111
@aroooo ,tieto som kupovala v Jednote,ako píše@marikafil ,sú naozaj
dobré,nie sú presladené.Ale mám kúpené aj z Tesca,uvidím,aké budú
tie,ďakujem dievčatá a chlapec:-)))
marianne69
zlozenim su podobne marokankam,ale marokanky ci florentinky su vynikajuce a florentinky maju taky krajsi nazov,uz ich mam upecene,aj tie to Tvoje ukladam.
porzellanka
Aj ja som vcera piekla florentinky, podobny recept ako mas ty.. namiesto ceresni a pomarancovej kory tam davam kandizovanu pomarancovu a citronovu koru. Moje maju preto inu farbu, su take do zlata, ale chutit musia (takmer) rovnako.
evanaaa
@ola111 , tuším máš tú novú knihu "Slávnostní pečení podle Yvety" alebo tak nejak. Práve dnes, po skončení relácie Prostřeno ich piekla sama autorka a nevedela som presný rozpis a množstvo surovín, teraz už viem, som ti vďačná za recept. Marokánky z Varechy už mám v KK, pridávam aj Florentýnky.
nada1326
vyskusane :) su fantasticke :) mam dalsi receptik na vianocne pecenie :) esteze sem chodim na inspiracie :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia