Sušené citrusy (fotopostup)

sladkacokolada - fotkasladkacokolada, 23. novembra 2011

Keďže sa blížia Vianoce, pripravme si sušené ovocie. V lete sme sušili rajčiny, v zimnom období nasušíme pomaranče, citrony, aj jablká.

Suroviny

4 ks




Postup

  1. 1

    Pomaranče si poriadne vydrhneme pod tečúcou vodou a nakrájame na tenučké plátky.

    Sušené citrusy (fotopostup) - obrázok 1
  2. 2

    Na plech natiahneme papier na pečenie, poukladáme citrusy a dáme do 60°C vyhriatej rúry. Necháme pootvorené dvierka a sušíme niekoľko hodín.

    Sušené citrusy (fotopostup) - obrázok 2
  3. 3

    Moje nie sú ešte celkom dosušené...

    Sušené citrusy (fotopostup) - obrázok 3
  4. 4

    Možme použiť ako malý darček , alebo ozdobu do kuchyne.

    Sušené citrusy (fotopostup) - obrázok 4
  5. 5

    A toto je moj vyzdobený veniec , zo sušenými pomarančmi, škoricou a vianočnými ozdobami.

    Sušené citrusy (fotopostup) - obrázok 5

Diskusia k receptu

marianne69
zboznujem tieto pomarancove vone,aj to krasne vyzera,ja napichujem zase klinceky do pomaranca a robim vselijake vzory.Aj susenie sa mi paci,este som nerobila
evusik
presne takto to robím aj ja, ibaže ja pomaranč, citrón nakrájam a dám na tácku na radiátor a tak suším.... vonia s toho celý byt a ja mám krásnu dekoráciu, napr. spolu so škoricou, badiánom, zelenou vetvičkou, sviečkou alebo zavesiť len tak na nitku. Večer sa v tom krásne ligoce svetlo...
Krásne si to nafotila, v tomto pošmúrnom dni si nám priniesla kúsok slniečka :-)
marcy
@evusik si to aj za mňa napísala,bez tradičného sušeného ovocia,škorice,vanilky to jednoducho nejde :o)
danculka
Super nápad,mne vlani Ježiško priniesol sušičku,vyskúšam...
sladkacokolada
ďakujem dievčatá za komentáre, dnes ešte skúsim pripraviť adventný veniec, ktorý vždy zdobím sušeným ovocím, možno pridám aj foto:)
orchidea
tiež si sušievam pomaranč a citrón na radiatore ako píše @evusik je to veľmi pekné aj zavesené na vetvičke
sneica
takisto som susila na radiatore...pekna dekoracia...sikovneee...
julica
Aj ja suším pomaranč - tak ako evusik - na radiátore. Na vianočnú dekoráciu si farbím aj orechy zlatým akrylom, k tomu ešte nejaké vlastnoručne vyrobené slamené hviezdy zo ZŠ a jedľové konáriky... jáj, to vonia
sladkacokolada
tiež som sušievala na radiatore, len u nás sú radiatory veľmi úzke, a toto je pre mňa rýchlejšie a ďakujem za komentáre.
maartina
tento rok budem musieť aj ja sušiť v rúre ...lebo pri malom dieťati by mi na radiátore dlho nevydržali :)) ...krásny veniec, tiež pri dekorovaní uprestnostňujem prírodné materiály
alena45
a ja suším voľne položené na papieri a občas otočím. Trvá to síce aj dva týždne, ale miesta mám dosť. Vešiam ich na stromček, alebo poukladám zvnútra sklenej misy, do nej dám sviečky a iné dekorácie, cez sušené pomaranče svetlo sviečky pekne vyzerá...Vydržia aj do druhého roku, ale stmavnú.
tinca
ja tiež suším na radiátore a v celom byte je nepredstaviteľná vôňa. Tiež používam ako súčasť vianočnej dekorácie,úžasná idylka,už sa teším:)
paploska
vážne krásny venček :-) možno to tento rok skúsim a jeden vyrobím, len či to stihnem :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia