Lahodné sušienky s čokoládou a karamelovou plnkou.fotorecept

sneica - fotkasneica, 23. novembra 2011
Lahodné sušienky s čokoládou a karamelovou plnkou.(fotorecept)
Foto: sneica
15 minút
na 170 °C

Suroviny

250 g
50 g preosiaty
40 g
1 ks
125 g
50 g, tmavá
plnka:
1 ks
poleva:




Postup

  1. 1

    čokoládu rozpustíme nad parou,pridáme ostatné suroviny zmiešame a vypracujeme cesto...

    Lahodné sušienky s čokoládou a karamelovou plnkou.(fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    zabalime do fólie a necháme 30 min. v chladničke odpočinúť...potom rozvalkame a vykrajujeme hviezdičky....polovica hviezdičiek bude mať vykrojený stred...pečieme cca 15 min. pri teplote 170 s.

    Lahodné sušienky s čokoládou a karamelovou plnkou.(fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    tie s dierkou namáčame v čokoláde...

    Lahodné sušienky s čokoládou a karamelovou plnkou.(fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    na celé hviezdičky natierame vrstvu karamelizovaného salka....

    Lahodné sušienky s čokoládou a karamelovou plnkou.(fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    a spájame....

    Lahodné sušienky s čokoládou a karamelovou plnkou.(fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ozdobýme bielou čokoladou...alebo posipeme orechami....

    Lahodné sušienky s čokoládou a karamelovou plnkou.(fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

ancicka
Krásne hviezdičky,takéto čokoládove môžeš zavesiť aj na stromček.
lienka25
Krásne hviezdičky a vyzerajú veľmi lákavo a chutne,len sa chcem opýtať,to salko je také husté z výroby alebo ho treba ešte variť v konzerve ?? :-)
zdenka1009
takéto vianočné pečivo som ešte nerobila...vyskúšam a zavesím aj na stromček.
lienka25
A ešte som zabudla pochváliť peknú čokoládovú polevu,napísali by ste mi ako a z akej čokolády ju pripravujete? Vopred Vám ďakujééém :-)))
ivkagal
krasne kolačiky,uložím a na vianoce určite skúsim:))
klaura
nooo, na Vianoce určite takéto krásne koláčiky urobím ... :)
sneica
ste veľmy mile,ďakujem za komentáre,mám radosť že sa sušienky pačia...:) @lienka25 salko je husté už netreba variť,len otvoriť a spotrebovať...použila som bielu polevu v sačku,už hotovú,a ta tmavá je rozpustená čokoláda na varenie spolu s tukom... 200g čokolády na varenie*50 g stuženého tuku - CERA
ria389
veľmi pekné,určite ich urobím na vianoce...
tatranka
Tieto tvoje hviezdičky budú mojimi novými koláčikmi na Vianoce.Sú veľmi pekné.Naozaj sa ti vydarili a si ma zlákali.Budú aj sladučké,čo zaručuje skaramelizované salko. Ukladám si recept.
dorisa
Krásne sušienky, kombinácia keksíkov s karamelovým salkom, nádhera. receptík si ukladám, ďakujem.
marchefka
naozaj veľmi pekné koláčiky,aj ja by som ich urobila na Vianoce, len tomu karamelizovanému salku nerozumiem, len také kúpené a otvorené, nevarené?Keď robím plnku, vždy ho 2 hod varím...Ďakujem za odpoveď,ešte raz, naozaj zaujímavé koláčky
helca103
zaujímavý receptík také salko som ešte nevidela ale určite ho niekde v obchode najdem
morenajea
čokoládové linecké som ešte nevidela. tieto Vianoce ich musím vyskúšať.
marienka44
@Sneica , preco si ich zliepala tak, ze rozky hviezdiciek nie su spolu, ale posunute? Potom moze plnka vykukat zo spodnej hviezdicky, :-)
valeri
Krásne a so salkom.... zaslúžiš pochvalu,
irenaw
vyzerajú veľmi pekne a veľmi chutne, urobíme si :)
sneica
dakujem krásne ešte raz všetkým za komentáre....@3sandra3 nemiešame polevu,ale do tmavej máčame hviezdy a svetlú použijeme na zdobenie...@marienka44 som zamerne takto spájala lebo efekt je krajši a da sa pošpekulovať trošku.... da sa menej salka natriet na hviezdicku ked sa zliepajú a doplniť sa da cez otvor zvrchu....@a.este.ak.by.niekto.chcel.tak.mo že.do.salka.pridať.čokoládu.alebo.kakao.potom.bude.plnka.tmavšia.čokoládova.napríklad.do.svetlého.cesta.
vierik
Véľmi,veľmi pekné,tak tieto určite upečiem 1 * :-)
babi
Naozaj veľmi vydarené a efektné, Na Vianoce okrem klasiky vaskúšam. Verím, že budú mať úspech.
akeber
veľmi pekné hviezdičky určite aj chutné.......:-))
anykama
Super budeme mať na vianoce nový koláčik.Je veĺmi pekný a určite aj dobrý,taký iný ako som robila doteraz.Ďakujem !
olinka12
Krásne sušienky práve od zajtra bude v jednote salko v akcii :-)))) ráno hneď vyrazím a kúpim viac a tieto koláčiky spravím na vianočný stôl len rýchlo uložím aby som na ne nezabudla.
anura
veľmi pekné, tiež som nevedela o karamelovom salku, určite budem robiť
dogagador
peknucke. ja mam problem namacat do cokolady cokolvek, vzdy mi tam zostane stopa po tom, kde som to drzala :-)
babkamt
Krásne.Ale to ti tu mnohé opakujeme.Na plechu sú poukladané ako vojaci.Recept ukladám.Aj ja sa už začínam chystať na vianoce.Dnes som si načistila orechy.Prezerám si svoje vianočné recepty.No vyskúšam aj niečo nové,napríklad tieto tvoje.
babidka
velmi sa mi pacia , su presne podla mojej chuti :-)
sneica
...som moc potešená každým milím komentárom... Všetkým Vám ďakujem ,a verím že Vám bude chutiť...
zdenkas
Naozaj vydarené .Pripájam sa ku chválam a tiež nebudú chýbať na vianoce ani u nás.ďakujem
domci4
lebo podobný mám aj ja tu na vereche ? nechala si sa inšpirovať?
janger
Velmi pekne hviezdicky do mojej vianocnej zbierky....
tinca
práve,že to krivé zliepanie je na nich krásne, ja tak zliepam aj linecké hviezdičky. @sneica čo dodať všetko tu už bolo povedané,no nááádhera. Ukladám,ale mne sa páčia bez tej bielej čokol.aby vynikol ten karamel:!
drquinova2
,krásne a iste aj chutné. dávam si do mojej kuchárskej knihy a Vianoce obzvláštnim novými koláčikmi.Fajn, že si dala na varechu.
babidka
vcera som upiekla , dnes naplnila - ale obavam sa , ze do Vianoc nedoziju :-))) Take su fajne:-) Po par pokusoch som to namacanie do cokolady vzdala lebo sa mi lamali /ja som robila srdiecka / a tak som to iba pozdobila bielou cokoladou .Nabuduce urobim hrubsie kusky aby sa mi s nimi lepsie pracovalo . Urcite budu u nas patrit k najoblubenejsim :-)
klaura
práve som zamiesila a cesto odpočíva ... zdá sa mi ale trochu husté ...teda, hutné ... snáď to tak má byť ... :) ozvem sa, ako to dopadlo ...
klaura
sú výborné ... ďakujem za receptík ... :)
sneica
@klaura bola som zvedava ako dopadlo pecenie...ano cesto je tuhsie ale tak to ma byt...som rada ze susienky su vyborne...ja idem piect rano a uz sa tesim...
sneica
@babidka som rada ze chutia...ja ako som spominala idem rano piect a budem robit zase hviezdicky...:)
marikaju
Aaaaach jaj... Mne sa akosi nepodarili :( Najprv som sa vcera mordovala s valkanim, lebo cesto je naozaj dost hutne a lamalo sa mi, tak som tak asi na tri krat pridala tuk. No a dnes som sa pokusila obalovat v cokolade. Nechcela sa mi zliat a vytvorit jednoliatu hmotu na kolaciku. Ani omylom nie su take nadherne ako Vase. Za chvilku ich idem naplnit salkom, tak som zvedava ako budu vyzerat vo finalnej verzii...
Ale nevzdavam sa :) Urcite ich budem skusat dovtedy, kym sa nenaucim, ako na ne ;)
sneica
@marikaju dufam ze budu vyzerat dobre,drzim palce...ja ich mam hotove a ulozene a su ako tu na vareche...neviem ako poradit hadam len ci netreba dlhsie spracovavat cesto???naozaj neviem...cesto ma byt tuhsie a vela nepodsipavam mukou lebo sa vmiesava do cesta a potom je cesto uz take ze sa doslova rostriasa...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia