Ako naplniť brokolicu :-) fotorecept

lyali - fotkalyali, 21. novembra 2011
Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept)
Foto: lyali

Zaujímavé spracovanie brokolice. Brokolicový roládový plát, ktorý možno naplniť ľubovoľnou plnkou. Síce prácnejšia príprava, ale pre niekoho možno tip na ozvláštnenie jedálnička, či pohostenia Zobraziť celý popisZaujímavé spracovanie brokolice. Brokolicový roládový plát, ktorý možno naplniť ľubovoľnou plnkou. Síce prácnejšia príprava, ale pre niekoho možno tip na ozvláštnenie jedálnička, či pohostenia pre návštevu.

15 minút
príprava
5/20 minút
na 180 °C

Suroviny

Na roládový plát:
1 ks
4 ks
100 g
Plnka napr.:
2 kelímky
1,5 ks v črievku
50 g
20 g čerstvá červená
 čerstvá




Postup

  1. 1

    Brokolicu (mala 500 g) rozoberieme na ružičky a uparíme domäkka (prikryté - odokryla som kvôli foto :-) ).

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Opláchneme pod studenou vodou.

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rozmixujeme.

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Osolíme a ochutíme mletým čiernym korením (no radosť používať objímajúce sa koreničky :-) ).

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ochutíme mletým muškátovým orechom.

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pridáme žĺtka.

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pridáme nastrúhaný tvrdý syr a vyšľahaný sneh z bielok.

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Premiešame. Fajn, keď sa sem-tam podujme na to nejaký pomocníček :-)

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Plech (môj je veľký 21 x 31 cm) vyložíme papierom na pečenie a natrieme naň brokolicové "cesto". A dáme piecť do vyhriatej rúry na 180°C na cca 20 min.

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Upečený plát vyklopíme na vlhkú utierku prekrytú papierom na pečenie a stiahneme z neho papier na pečenie, na ktorom sa plát piekol (na obr. je už stiahnutý).

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Stočíme do rolády.

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Zmiešame suroviny na plnku.

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Natrieme na rozvinutý brokolicový plát.

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Zavinieme a dáme stuhnúť do chladu :-) V závislosti od použitej plnky podávame studené alebo teplé. Ja som podávala tento variant nastudeno :-)

    Ako naplniť brokolicu :-) (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu

zuzliak
Lydka, ty si kuzelnik so zeleninou a syrom. Mnam, urcite skusim :)
a pridavam do kk
jerica
ukladám , chute ktoré sú v harmónii, určite príde aj na Tvoj recept:-))
3sandra3
krásny recept, super spracovaný,,, a čo ma najviac nadchlo- objímajúce sa koreničky --krása
hubata
Recept s láskou a vtipným komentárom musí byť určite dobrý. Je to aj dobrý tip vymeniť otrepanú syrovú roládu - za brokolicovú.
dorisa
Veľmi pekne, detailne spracovaný recept, to mám rada. Ukladám, brokolicu máme radi.
betty21
si veľmi šikovná, bodaj by aj nie, keď máš takého pomocníka :)))
amia
presne niečo také by som si dnes dala...
coldbery
nádherna a zdravá rolada a ešte krajší pomocníček.....tak toto si určite urobím...:)
eva53
pekne nafotený a určite chutný
braxi
aj ja mám takú krásnu koreničko-solničku...priniesla mi ju kamoška Eli s Nemecka. Recept je prekrásny...
sneica
brokolicu mam v chladnicke akurat musim zamenit tvrdy syr za tofu...hadam to bude takisto chutne....recept sa mi paci a dakujem za typ...
palokuchki
Velmi sa mi paci tento tvoj recept. Ja som raz nieco podobne robila so spenatom.
lyali
Ďakujem za všetky Vaše slová :-) @zuzliak , s vareškou čarujeme my všetci tu na vareche - Ty si takisto vydarený kúzelník :-) @3sandra3 , @braxi - tieto solničky každému prirastú k srdcu - my máme doma dokonca dve sady - jednu som vždy nabalila manželovi "miesto foto" na cestu za prácou do sveta :-) @betty21 , @coldbery - môj pomocníček je ozaj skvelý - vo veku 4,5 roka ho to baví :-) @sneica , Tvojím tofu sa nechám inšpirovať :-) @palokuchki - špenátovú roládu poznám, chcela som skúsiť zmenu - viem si predstaviť aj karfiolový, či cuketový roládový plát :-) @hubata , aj syrová je dobrá a na druhej strane aj zmena je fajn :-)
bozulka
Ano zmena je fajn,vidím,že sa mám stále čo učiť !
strigus
vynikajúce! včera som robila, plnku upravila podľa zásob v chladničke ;-) ..ale dnes už nemám :( hneď sa spapala :))) super rcptík :)
lyali
Ďakujem za Vaše ďalšie komentáriky :-) Všetky ma potešili :-) @strigus , som rada, že chutilo :-) A kľudne daj tip na plnku :-) Vďaka :-)
tinca
niečo čo tu ešte nebolo,zaujímavé a chutné:)
matata1
Krásna roládka. Určite vyskúšam. Tie roztomilé soľničko-koreničky mám aj ja od svojej sestričky. Len ich sem-tam zo zábavy premiestnim z objímajúcej sa polohy do polohy podopierajúcej (vedľa seba). Vyzerajú, akoby šli z pohostinstva...:o)))
cica2
perfektne to vyzerá, recept na 1* ...a aj pomocník je zlatučký:))...a objímajúce sa koreničky sa mi tiež páčia:))
meny
super receptík. Zdarvý, pekný a určite aj chutný. Ukladám do mojej KK
helca103
týmto receptom sa dajú ,,oklamať " aj ľudia čo brokolicu odmietajú. Už je uložený :-)
harmonika
super receptik, prave som ju dokoncila, sice sa mi trosku roztrhlo brokolicove cesto ale nakoniec som to zvladla a neodolala, uz som aj vyskusala, mnamka.:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia