Plnené kuracie stehná s krabími tyčinkami

alex100 - fotkaalex100, 20. novembra 2011
Plnené kuracie stehná s krabími tyčinkami
Foto: alex100

Toto jedlo robíme už asi 10 rokov. Nie je to môj výmysel ale v už si ani nespomeniem v akej relácii to spravil Jozef Zobraziť celý popisToto jedlo robíme už asi 10 rokov. Nie je to môj výmysel ale v už si ani nespomeniem v akej relácii to spravil Jozef Pročko. Vyskúšali sme to a výsledok bol ohromný. Je to jednoduché a chutné nedeľné jedlo.

4
porcie
75 minút
príprava
60 minút
na 200 °C

Suroviny

4 ks
8 ks
2 ks - strúčiky




Postup

  1. 1

    Kuracie stehná vykostíme, ide to ľahko. Na alobal dáme trochu oleja aby sa stehno neprilepilo. Vykostené kuracie stehná osolíme a položíme kožou na spodok na alobal. Mäso jemne posypeme kari korením. Cesnak pokrájame na drobné kúsky a tiež dáme rovnomerne na každý kus mäsa. Nakoniec na každý kus dáme 2-3 krabie surimi tyčinky

    Plnené kuracie stehná s krabími tyčinkami - obrázok 1
  2. 2

    Mäso stočíme do malej roládky. Netreba ničím viazať ani spájať, bude to držať alobal.

    Plnené kuracie stehná s krabími tyčinkami - obrázok 2
  3. 3

    Mäso zabalíme do alobalu, dáme na pekáč a pečieme 50 minút na 200 stupňoch

    Plnené kuracie stehná s krabími tyčinkami - obrázok 3
  4. 4

    Potom mäso z alobalu vyberieme, necháme ešte asi 10 minút pogrilovať na plechu, aby bola kožka fajná chrumkavá

    Plnené kuracie stehná s krabími tyčinkami - obrázok 4
  5. 5

    Potom už len naložíme na tanier a zjeme. Dobrú chuť

    Plnené kuracie stehná s krabími tyčinkami - obrázok 5

Diskusia k receptu

peter64
relácia sa volala varím varíš varíme a bola vysielaná na STV aj ja som ho už pripravoval ďakujem za pripomienku
tinca
jedlá z alobalu sú výborné,ďalší pekný rcp
ainy
áno ja som to vtedy tiež pozerala, ale ešte som to neskúsila....aj som zabudla..,..skúsim
garanco
Dobrý recept na stehienka, tie sú fajnové vždy. Vyskúšam!
evanaaa
Raz som to skúšala a potom som to jedla u brata na 60-ku, on sám to pripravoval a bolo to celkom dobré. Reláciu som sledovala, recept som mala odtiaľ.
torticka
Aj toto je dobré, ale ja som skúsila vykostiť stehná a do nich zabaliť krabiu tyčinku. Obalila som ako na rezne a vypražila. Je to taká zvláštna chuť, ale mne to chutí.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia