Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou fotorecept

bibia1 - fotkabibia1, 19. novembra 2011
Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept)
Foto: bibia1

Tento koláčik som vymýšľala za pochodu, lebo moji doma dostali "mlsnú", takže som nakúkala do chladničky a postupne vyberala, čo by asi tak mohlo Zobraziť celý popisTento koláčik som vymýšľala za pochodu, lebo moji doma dostali "mlsnú", takže som nakúkala do chladničky a postupne vyberala, čo by asi tak mohlo spolu chutiť a tu je ahľa výsledok :). Tortová forma priemer 26 cm.

8
porcií
20 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

2 ks
120 g
1 KL
80 g
0,05 l horúca
0,05 l
:
250 g
2 ks
2 PL
1 PL
1 KL
1 PL
:
2 ks
1 hrsť
1 hrsť
 na posypanie
2 PL




Postup

  1. 1

    Pripravíme si piškót - žĺtky vymiešame s cukrom, keď je cukor rozpustený, pridáme zľahka horúcu vodu a postupne olej.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Ďalej pridáme múku premiešanú s práškom do pečiva.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a zľahka vmiešame do žĺtkovej hmoty.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej okrúhlej formy a vložíme do vyhriatej rúry na 180 stupňov, kým sa neoddelia kraje od formy.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Kým sa nám upečie korpus, pripravíme si tvarohovú plnku - tvaroh, 2 žltky, zlatý klas, cukor spolu premiešame

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    a pridáme lyžicu rumu a pár kvapiek citrónovej šťavy a všetko dôkladne premiešame.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Korpus má ešte chvíľku času, tak si zatiaľ hrozno prekojíme na polovičku a vyberieme kôstky.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    a ešte stihneme pomlieť oriešky, nie úplne nadrobno, aby sme mali aj väčšie kúsky.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Korpus vyberieme z rúry a na teplý natrieme tvarohovú plnku.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na tvaroh poukladáme hrozno, ja som mala už len jeden strapček, ale odporúčam hrozno nahusto poukladať, koláčiku to len prospeje :)

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Ešte stále nám niekde visia 2 bielky, tak prišiel ich čas, vyšľaháme ich do tuhého snehu, potom pridáme 2 PL práškového cukru a domiešame dotuha. Rozotrieme na hrozno.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    A už len nahrubo navrstvíme oriešky a šup do rúry.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Ja som rúru nastavila teraz už len na vrchné pečenie. Koláčiku stačilo len 15 min., kým sa oriešky a sneh krásne zapiekli.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Necháme vychladnúť a môžeme papkať. Sladkú chuť.

    Tvarohový s nebíčkom a orechovou prikrývkou (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu

vierik
Krásny koláčik o chuti niet pochýb,lebo je tam tvaroh a orechy,pre mňa na 1*.
tinca
bohatá všehochuť všetkého dobrého,krásne úvodné foto:)
anina43
výborný koláčik, samé dobroty, pekný fotopostup, len do neho zahryznúť, dik
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
esi
Vééľmi dobre vyzerá, už aby som ho mala na stole.Ukladám a určite vyskúšam.
angela2
vyzerá super a určite tak aj chutil, v najbližšej dobe určite vyskúšam, vdaka za receptík :)
nika60
Si dobrá myslieť za pochodu na podľa mňa výborný dezert
cica2
úvodné foto a koláčik 1*....kk:)
bibia1
jej, toľko super ohlasov, veľmi pekne vám ďakujem. Dnes sme ho po výbornom obede úplne "dorazili".
sneica
vyzera krasne a chutne ...a aj nazov si mu pekny vymyslela...:)
marijanka712
vyzera výborne u mna v chladničke nesmie chýbať tvaroh a potom sa vždy dá stvoriť nejaká dobrota, ale táto dobrota skutočne stojí za ochutnávku
michsamant
Rum a hrozno som vynechala (nemala som), ale aj tak je to ten najlepsi kolac, aky som v poslednej dobe jedla. Cesto je perfektne, tvarohova plnka mnam a tie bielka s orechami (pouzila som mandle) navrchu to je uplne super napad. Velmi pekne dakujem za recept, 100% sme ho nemali naposledy. Vsetkym tento kolacik odporucam!
bibia1
veľmi pekne ďakujem
@michsamant , od teba si to fakt veľmi vážim, som rada, že vám doma chutilo, nabudúce určite vyskúšajte aj s hroznom - ďakujem
michsamant
Rozposlala som ho vsetkym, je fakt rozpravkovy :) nabuduce skusim aj s hroznom a este sa mi pozdava aj tvoj tvarohovo-jablckovy.
bibia1
jej, si milá :)
vyskúšaj, nech sa páči
janger
Takymto vymyslanim vznikaju casto krasne recepty! Tak to vam iste ukojilo tie mlsne chutky ;-). Krasny, stavnaty kolacik. Len tu je to problem s hrudkovitym tvarohom, tu su len tie kasovite-kremove. A bojim sa, ze ten by sa mi roztiekol. Tak si ho bud budem musiet vyrobit, alebo nahradit niecim inym.
hexxic
včera som vyskúšal, je to výborné. hrozno narežem nabudúce trocha viac ako na polovičky. orechy som ešte pokvapkal trochu maslom, použil som trstinový cukor a ryžový olej.
k tomuto receptu som sa dostal cez michsamant, kedže jej blog je naozaj perfektný. Bibia tento koláč patrí medzi tie najlepšie. Čo je hlavné je osviežujúci a šťavnatý. Super!
bibia1
@hexxic - veľmi ma teší, že sa ti koláčik páčil, @michsamant riadne "rozhodila" siete, je zlatá :).
- a ako sa dostanem k jej blogu ja, nevyvolená? :)
bibia1
wau, som slávna :) ďakujem vám :) veľmi to poteší
bibia1
a ďakujem za link - krásny blog - zaujímavý
modrykamen
Naďabil som na tento koláč pri hľadaní niečoho tvarohového a nestačím oči otvárať. Čoskoro vyskúšam a už teraz sa mi slinky zbiehajú (len aby som klávesnicu neposlintal).
cica2
Ahoj Zdenka, tiež som vyskúšala tvoj perfektný koláčik, je výborný a ďakujem za recept :-))) Tak ako písala Miška, cesto je perfektné, jemnučké, vláčne.....a tvarohová plnka a s tým hroznom a orechovým snehom , dá koláču fantastickú chuť, mňam... Miška, pozrela som tvoj blog, aj tebe sa krásne vydaril :-))


A mne takto:





Ja som dala celé hrozno, lebo som mala bezkôstkové a akurátne rum, som vynechala
bibia1
Ivka, krásne sa ti podaril, a som rada, že sa ti receptík páči a hlavne, že chutilo.
cica2
Zdenka, ďakujem a určite ho budem ešte piecť, už sa teším aj na iné ovocie, ktoré bude v lete, a aj s jahodami bude tento koláčik výborný :-)
bibia1
joj, tam kde je tvaroh a ovocie, to môžeme, nie je čo pokaziť.
ďakujem dievčatá :)
likalu
Pekný koláčík. Ukladám. Ja budem dávať namiesto hrozna rebarboru.
dorisa
krásny koláčik...rozmýšľam,že si ho upečiem
bibia1
nech sa páči, vyskúšaj, a budem rada, ak napíšeš svoje dojmy :) nech vám chutí




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia