Gaštanové tortičky fotorecept

ola111 - fotkaola111, 12. novembra 2011
Gaštanové tortičky (fotorecept)
Foto: ola111

Jeseň a gaštany patria k sebe...

15
porcií
30 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
4 ks
4 PL studená
8 PL
8 PL
1 ČL
1 ks
2 PL
Plnka:
500 g
2 PL (rum)
2 PL
1 ks
ozdobenie:
200 ml
50 g
100 g - kvalitná




Postup

  1. 1

    Celé vajcia vyšľaháme šľahačom spolu s kryštálovým aj vanilkovým cukrom a studenou vodou.Postupne pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva a kakao. Cesto vylejeme na plech,vyložený papierom na pečenie a vložíme do rozohriatej rúry. Pečieme asi 15 minút,pri 180°C.

    Gaštanové tortičky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pripravíme si plnku: Zmäknuté gaštanové pyré vyšľaháme s cukrom a rumom.Rum,či um môžete nahradiť rumovou esenciou,keď to robíte pre malé obyvateľstvo.

    Gaštanové tortičky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cesto po upečení necháme vychladnúť.Po úplnom vychladnutí vykrajujeme malé tortičky,buď okrúhlou formičkou,alebo ako ja,pohárom,pretože formička na pagáče je malá,väčšiu zrovna nemám.

    Gaštanové tortičky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Boky tortičiek namáčame do čokoládovej polevy.Polevu pripravíme rozpustením čokolády nad parou s kúskom cery.

    Gaštanové tortičky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na tortičky dáme čajovou lyžičkou gaštanovú plnku,čím viac,tým budú lepšie.

    Gaštanové tortičky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Vyšľaháme šľahačku,

    Gaštanové tortičky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    nanesieme ju na tortičky.Posypeme čokoládovými hoblinkami a dáme aspoň na chvíľku stuhnúť-až vydržíte.

    Gaštanové tortičky (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

3sandra3
jéééj,, to je krása,,, si mi teraz týmto pripomenula gaštanové jazýčky, ktoré niekedy predávali v cukrárňach,,, mala som ich veľmi rada,,, a tieto tvoje tortičky majú isto takú istú chuť.... vyskúšam
aroooo
a už viem čo s tou 1 kockou gašt.pyré v mraznička, KK
pivonka
Tie gaštanové jazýčky som aj ja veľmi ľúbila. Isto aj tieto tortičky sú výborné.
dorisa
...sú veľmi pekné, gaštanové pečenie nemusím, ale kto má rad, príde si na svoje:)
hubata
Krásne sú, vydarili sa ti, peknučko. A čo si urobila s odkrojkami ..... zamrazila na horšie časy alebo niečo iné?
jamarlen
@pivonka , gaštanové jazýčky sú bez cesta:), škoda, že plnka ne je z pravých gaštanov, alebo aspoň červenej fazule, či cíceru. strukovinové pyré je tiež veľmi chutné a robievali sme ho v časoch môjho detstva, keď pravých gaštanov nebolo... príprava je jednoduchá, uvariť, pretlačiť, ochutiť vanilkou, alkoholovou esenciou, prípadme praženými orieškami, či čokoládou a potom môže byť plnky so šľahačkou véééľa, áááách..:)
9153_1557420417 - profilový obrázok
pn
pn
aj ja mam rada taketo zakusky. :)
tetrisss
Mmm, velmi dobre, to by som si dala, zboznujem gastanove pyre.
evanaaa
Aj mne hneď prišli na um gaštanové jazýčky, ktoré som mla rada, teda, mám ich aj teraz,ale.....A prečo ich spomínate v minulom čase, veď v cukrárňach ich je stále dostať.
Tortičky sa mi tiež veľmi ľúbia, len mne kazí chuť toho pyré rum,rsp. rumová esncia, ktorú do neho každý výrobca pridáva, prijala by som čistý polotovar bez nej a bez cukru, potom by som pyré mohla využiť aj ja. Preto by som tam ďalší um nepridávala.
ola111
Všetkým vám ďakujem za milé komentíky,@hubata ,snažila som sa čo
najviac ich vykrojiť,zostatok bude na punčové kocky,@jamarlen ,ja
tiež poznám ľudí,ktorí si pyré robia len z doma uvarených gaštanov,
ale takéto polotovary sú niekedy na nezaplatenie-časovo,pobavil ma
ten názov,že šmrncovná,@evanaaa ,naozaj sú jazýčky stále v cukrárňach,ale ja si ich bez toho rumu či esencie neviem predstaviť:-)))
tinca
gaštanové pyré mám rada, vydarili sa ti
simka40
vyzerajú naozaj krásne a chutia určite fantasticky určite ich urobím
jeka
no gaštany sú teraz v našej rodine in,tak si ten receptík ukladám,stojí za vyskúšanie,dakujem.
evanaaa
Olla111, ja som mala na mysli polotovar bez umu, a pridať ho potom, podľa chuti, no, keď už tam je, tak to množstvo by mi stačilo, preto by som viac nedávala, niekto si pridá, lebo to má tak rád, a keby bol ešte bez cukru, ja už si ho sama prisladím sladidlom a pridám um, či esensiu. Tak som to myslela.
sneica
pekné vydarené,....recept ukladám chcem skúsiť nejaký recept z pyré a tieto tortičky sa mi páčia....Ďakujem
veraa
vyzerajú super, budem skúšať ... mňam




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia