Ríbezľový koláč s penou

sissi29 - fotkasissi29, 10. novembra 2011
Ríbezľový koláč s penou
Foto: sissi29

Rozmýšľam kedy som naposledy pridala nejaký recept. A zisťujem, že to bolo pekne dávno. Musím sa polepšiť. ;-) Prečo ríbezľový koláčik? Jednoducho preto, lebo ríbezle Zobraziť celý popisRozmýšľam kedy som naposledy pridala nejaký recept. A zisťujem, že to bolo pekne dávno. Musím sa polepšiť. ;-) Prečo ríbezľový koláčik? Jednoducho preto, lebo ríbezle patria medzi moje obľúbené ovocie na pečenie. Dobre čítate na pečenie. Pri tomto procese ríbezle pekne uvoľnia šťavu a tým pádom sa koláčik mení na šťavnatú dobrotu.

16
porcií
15 minút
príprava
30-35 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
5 ks
270 g
1 ks
150 g alebo hera
370 g
1 ks
  alebo iné orechy
100 ml
 štipka




Postup

  1. 1

    5 žĺtkov, 100 g práškového cukru a vanilínový cukor vyšľaháme do peny.

  2. 2

    Primiešame zmäknuté maslo.

  3. 3

    Pridáme 100 ml mlieka a nakoniec 270 g hrubej múky zmiešanej s kypriacim práškom.

  4. 4

    Plech dobre vymastíme a rozotrieme naň cesto.

    Ríbezľový koláč s penou - obrázok 4
  5. 5

    Navrch cesta poukladáme vrstvu očistených ríbezlí.

    Ríbezľový koláč s penou - obrázok 5
  6. 6

    Z 5 bielkov a zo štipky soli vyšľaháme tuhý sneh, do ktorého pridáme 270 g práškového cukru.

  7. 7

    Sneh s cukrom rozotrieme na ovocie.

  8. 8

    Navrch nasypeme mandľové lupienky alebo posekané orechy.

  9. 9

    Koláč vložíme do predhriatej rúry a na 180 °C pečieme 30 až 35 minút

    Ríbezľový koláč s penou - obrázok 9

Diskusia k receptu

dorisa
@sissi29 , všetrko to verím, čo si napísala, o tej chuti ríbezlí...mám také isté poznatky z pečenia s ríbezľami. Mám ešte zamrazené, tak možno vyskúšam aj tento tvoj koláčik, recept ukladám, ďakujem. A......polepši sa, s tým vkladaním receptov, chýbala si.
vierik
Úvodné foto je lákavé,musí byť dobrý takže ukladám do KK.Len neviem či mám ríbezle,ak nie bude na rok :-)
tinca
@sissi29 pripájam sa, k peknému foto, aj k názoru o ríbezliach. Aj ja mám v mraziaku, takže príde na rad :)
zdenkas
Tento koláčik poznám,pekávam ho a je naozaj výborný,vrelo odporúčam.
zdenka1009
Tento koláčik pečiem, možno aj 25 rokov. Striedam rebarbora alebo ríbezle.
evanaaa
Ríbezle nemám, ale mám zavárané čučoriedky, možno by nebol s nimi zlý.
pivonka
Mám ešte zamrazené ríbezle a chystám sa cez víkend upiecť tvoj koláčik. Ty si asi tiež piekla zo zamrazených. Pri rozmrazení púšťajú veľa šťavy. Môžem ich dať na cesto také polo rozmrazené? Nebude vadiť tá šťava?
sissi29
Ahoj @pivonka ,
môžeš. Nevadí to. Cesto je hustejšie tak by to nemal byt problem. ;-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia