Plnené mušle ( fotorecept )

nikola166 - fotkanikola166, 6. novembra 2011
Plnené mušle ( fotorecept )
Foto: nikola166

mňam mňam :) Trošku babračka, ale zato pekne vyzerajú na tanieri a výborne chutia.

4
porcie
50 minút
príprava
25 minút
na 190 °C

Suroviny

400 g
Náplň:
400 g
2-3 PL
150 g
2 PL
1 ks
1 ks
 na vymazanie zapekacej misy
Zálievka:
2 ks
2 PL
120 ml
štipka
  na posypanie




Postup

  1. 1

    Cestoviny uvaríme v osolenej vode s kvapkou oleja tak, aby boli pevné na skus.

    Plnené mušle ( fotorecept ) - obrázok 1
  2. 2

    Cibuľu pokrájame na mesiačiky, kuracie prsia na pásiky - ale dajte skôr menšie kocky, ja som mala dosť veľké kúsky a ťažšie sa plnili ...Opekáme na kvapke olivového oleja asi 8 minút.

    Plnené mušle ( fotorecept ) - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme špenátové llisty pokrájané nadrobno plus rohlík pokrájaný na kocky. Osolíme, okoreníme a chvíľku podusíme.

    Plnené mušle ( fotorecept ) - obrázok 3
  4. 4

    Potom pridáme 2 PL kyslej smotany.

    Plnené mušle ( fotorecept ) - obrázok 4
  5. 5

    Touto zmesou naplníme uvarené cestoviny a poukladáme do zapekacej misy, ktorú sme potreli olejom.

    Plnené mušle ( fotorecept ) - obrázok 5
  6. 6

    Pripravíme si zálievku, a to tak, že vymiešame zvyšok kyslej smotany s dvoma vajíčkami, pridáme trochu mlieka, soľ, MČK, trocha muškátového orieška.

    Plnené mušle ( fotorecept ) - obrázok 6
  7. 7

    Pripravenou zálievkou rovnomerne zalejeme naplnené cestoviny a dáme zapiecť na 20-25 minút pri teplote 190 °C.

    Plnené mušle ( fotorecept ) - obrázok 7
  8. 8

    Na tanieri posypeme čerstvou nasekanou pažitkou. Dobrú chuť ! TIP : cestoviny môžete samozrejme plniť aj napr. mletým mäsom, ktoré opečiete na cibuli a okoreníte.

    Plnené mušle ( fotorecept ) - obrázok 8

Diskusia k receptu

matata1
Mňam. Dala by som si. Cestovinky mám veľmi rada.
danculka
Babračka,ale stojí za to,je to nové a iste aj chutí dobre...
belief
prosim ta, kde si kupila take velke musle??? ja som uz pochodila vsetky OD a nikde som nic podobne nenasla..
nikola166
belief: kupila som ich v tescu ... normalne to tam mali :) ja som ich tiež dlho hľadala...