Zemiakové tortičky fotorecept

danculka - fotkadanculka, 6. novembra 2011
Zemiakové tortičky (fotorecept)
Foto: danculka

Môžu sa použiť,ako samostatné jedlo s kyslým mliekom,zakysankou atd,alebo ako príloha k jednoduchému mäsku na kosky s lečom...

25ks
porcií
10 minút
príprava
20 minút
na 250 °C

Suroviny

500g
4pl
2pl
podľa svojej chuti
4str.
1dl
1 bal.
2ks
podľa potreby ,alebo br.masť




Postup

  1. 1

    Zemiaky pokrájané na kocočky dáme do mixera,potom odlejeme trošku smotany a pridáme k zemiakom, aby sa nám ľahšie mixovalo,do ostatnej dáme suché droždie a necháme chvíľku postáť a pokračujeme mixerom,na zemiaky posmotane dáme vajíčka a rozmixujeme do hladka potom dáme cesnak ,tiež rozmixujeme....

    Zemiakové tortičky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    do takto rozmixovanej hmoty dáme ingrediencie podľa svojej chuti a pridáme aj smotanu s droždím a premixujeme potom pridáme múku,až by bolo cesto veľmi riedke pridáme 1-2 pl hrubej múky,premiešame...

    Zemiakové tortičky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    plech na muffiny dobre pomastíme,ja som dala husaciu masť,môže byť bravčová,aj olej...

    Zemiakové tortičky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    do dvoch tretím naplníme formu a dáme piecť na 250st v predhriatej rúre,,do zlata asi 20 minút..

    Zemiakové tortičky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    upečené do zlata...

    Zemiakové tortičky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    nie je dobre,aby boli vyššie,lebo tá masť by vytekala z plechu von,pretože to hmota nepopije...

    Zemiakové tortičky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    podávame z mliekom,ale môžeme použiť aj ako prílohu k mäsku a tiež ešte môžeme do každej jamky dať menej hmoty a dať tam orestovanú kuraciu,husaciu alebo kačaciu pečeň a upiecť, podávať so zeleninovým šalátom,dobrú chuť!!!Nechávam voľnosť vašej fantázii!

    Zemiakové tortičky (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

vierik
Jéminenko to musí byť suprové,veľmi chválim a čo najskôr vyskúšam,už teraz sa na ne teším....:-)
hubata
Ale nám by to bolo málo 6 ks. A na plechu by to asi zasa nemalo takú peknú kôrku. Ako to vymyslím?
danculka
Kúpiš si väčšiu formu,alebo dve,ako mám ja,čiže z tejto dávky ich bolo 25 ks,dve vojdu hravo do rúry...:)))
danculka
Zlatko, robila som aj na plechu,ale tak 1 ,1/2 dávky a pokrájala na štvorce a zjedlo sa ej tak...:)))
3sandra3
jooj, aké krásne tortičky, a aké chutné musia byť.... vyskúšam , ukladám do kk
elekra
Úžasné! Zemiaky mám veľmi rada a takto upravené majú skvelé a rôznorodé využitie.
jamarlen
sú dobré aj sudené, či si nechutnala, lebo vychladnúť ani nestihli?
danculka
Ďakujem za komentáre a som rada,že si ich len neodkladáte do KK,ale aj vyskúšate,díky ešte raz...@jamarlen , aj studené sa dali zjesť,ele mikrovlnka a pár sekund to istí...
sneica
no paraaada dnes sa neviem vynadivat....toto musim ulozit a vyskusat,urcite perfektne...prednostou receptu je moznost konzumovat na rozne sposoby...potlesk
tatranka
Jeminé !!!!!!! To je príma. Všetko čo k tomu patri mám.Pečiem !!!
olinka12
Jeminenko toto som tu dnes objavila poviem iba waw waw.Už aj idem čistiť zemiaky :-)))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia