Ducháčikovia (snehové pusinky)

domci4 - fotkadomci4, 2. novembra 2011
Ducháčikovia (snehové pusinky)
Foto: domci4

Možno už neaktuálne, ale boli vynikajúci :) Bu-bu-bu. Vyskúšajte aj na inú príležitosť alebo ak Vám ostanú bielka. Recept mám odtialto http://ekucharka.net/snehove-pusinky aj s videom

Suroviny

2 ks
80 g




Postup

  1. 1

    Do misy si dáme bielka. Začneme šľahať na najvyššom stupni. Ak sa nám začne tvoriť pena pridávame po trochách cukor a vyšľahajte do tuhej hmoty. Nemusí byť presné množstvo ak sa Vám to bude zdať veľa tak dajte menej. ( Ja som robila z 3 bielok a cukor som dávala od oka ) Ak chcete pridajte kokos alebo mleté oriešky.

  2. 2

    Plniacim vreckom, pištoľou alebo lyžicou vytvorte pusinky (ducháčika). Ako očká som namočila šparatko do kakaa a spravila očká.

  3. 3

    Sušíme na 50 C asi 1 a pol hodiny.

    Ducháčikovia (snehové pusinky) - obrázok 3

Diskusia k receptu

valeri
Pekní ducháčikovia, ja teda takéto snehové nemusím, ale ostatní áno. Recept som si uložila, často ostanú nejaké bielka :-))
3sandra3
to je dobrý nápad, keď zvýšia bielky,,,, kedysi dávno, ešte v detstve , som si občas dopriala kúpiť takéto snehové pusinky, mala som ich veľmi rada,,, a veru, dlho som ich už nejedla, takže si ich urobím sama,,vďaka
domci4
niet začo, ja som mala ešte jeden recept, ale vôbec sa mi neosvedčil...aj tohoto som sa bála ale hneď keď mi držal sneh :) bola som "happy" :P
lkte
to nešľaháš nad parou?
domci4
@lkte nie nešlahám- tiež sa mi to zdalo zvláštne ale pozri hore je link na video :)
remcula
Já se přiznám, že tohle s tím sněhem mi nikdy nešlo. Tento recept vypadá skvěle a docela jednoduše, možná zkusím.
domci4
:) určite vyskúšajte, aj ja som sa bála..Tiež mi to nikdy nešlo, robila som aj nad parou a nešlo to a tieto ma veľmi potešili :P
cica2
tieto snehové pusinky som ako dieťa zbožňovala a dala si im pekný názov-ducháčikovia :)))
alena45
mne sa doteraz vždy rozliali, neviem, kde robím chybu...
domci4
Možno dávate hned cukor :( alebo neviem...ja som ich robila nad parou a tiež sa mi rozlievali, ale tieto sú úžasné :)
rea1
Kedysi davno mama na sviatky okrem ineho piekla vzdy aj "dedka s babkou", t.j. zlepovane kolieska (tam idu zltky) a zo zvysnych bielok kokosove pusinky. nemala som ich rada, lebo boli zvonku prilis chrumkave, kokos sa mi zdal pichlavy a mala som z nich "zodraty" jazyk. Zvyk robit tuto dvojicu spolu som po nej prebrala, ale kokos nedavam a cim som starsia, tym viac mi chutia. :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia