Rumové guľky

usacek - fotkausacek, 23. októbra 2009
Rumové guľky
Foto: usacek

Toto je recept na dlhé zimné večery.. Keď nebudete vedieť čo so sebou, pripravte si zmes a guľkajte, guľkajte, guľkajte... :-) Vy sa "zabavíte" Zobraziť celý popisToto je recept na dlhé zimné večery.. Keď nebudete vedieť čo so sebou, pripravte si zmes a guľkajte, guľkajte, guľkajte... :-) Vy sa "zabavíte" a celá rodina vám bude navyše vďačná nielen za to, že od vás mali chvíľu pokoj, ale najmä za famóznu sladko

6
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

250 g
100 g
70 g
1 dcl
1 dcl
50 g
1 PL
1 pohár




Postup

  1. 1

    Postup je veľmi jednoduchý. Pomelieme piškóty a orechy a roztopíme maslo.

  2. 2

    Pomleté piškóty, orechy, cukor, sirup, rum, roztopené maslo a kakao zmiešame na takú akurát pevnú hmotu.

  3. 3

    Celý "maglajz" aj s pohárom višní (odkôstkovaných alebo aj nie - podľa chuti) si zoberieme k telke, vyložíme nohy a robíme guľky ;) Samozrejme, višňa ide do stredu, ju obaľujeme pripravenou zmesou. No a takto pripravené guľky napokon vyváľame v kokose. Pokojne však môžete použiť aj pomleté orechy alebo rôzne miniatúrne ozdobné cukríčky, ktoré sa dajú kúpiť takmer všade.

Diskusia k receptu

dorisa
Tak, toto sa mi páči, recept ukladám do mojej KK.
1x nyx
brituska
Vdaka za recept až cistinka mi ho našla pre mojho syna má to strašne rád.
kocicka99
ďakujem za skvelý recept, akurát som dorobila guľôčky, ukladám do KK ;)
janus6
Ja musim pochvalit, roky hladam recept na dobre gulky a tieto su najlepsie ake som kedy jedla ...klobuk dole! a dakujem , ine uz robit nebudem ...mnam !!!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia