Kokosová roláda (plus piškótové jednohubky)

katkaszaboova - fotkakatkaszaboova, 15. novembra 2011

Inšpiráciou mi bola moja kuchárska kniha "1 millió menü". V recepte bolo cesto urobené z pomletých keksov, no ja som radšej upiekla piškótový plát.

30-40 minút
príprava
10-12 minút
na 180 °C

Suroviny

4 ks
4 PL
4 PL
1 ČL
1 PL
2 dl
4 PL
2 bal
5 PL
20 dkg alebo maslo
10-15 dkg




Postup

  1. 1

    Žĺtky oddelíme od bielok. Z bielok s pridaním štipky soli a 4 PL cukru ušľaháme tuhý sneh. Po jednom primiešame žĺtky na malých obrátkach.

    Kokosová roláda (plus piškótové jednohubky) - obrázok 1
  2. 2

    Pridáme múku s kypriacim práškom a kakao a zamiešame ručne, opatrne. Cesto rozotrieme na plech vystlaný papierom na pečenie a vložíme do vyhriatej rúry na 180 C a upečieme za cca. 10-12 min. Ešte horúce cesto zavinieme do mokrej utierky (aj s papierom na pečenie, ktorý odstránime až po vychladnutí).

    Kokosová roláda (plus piškótové jednohubky) - obrázok 2
  3. 3

    Kým sa cesto upečie, uvaríme hustú kašu z mlieka, múky a vanilkových cukrov. Do horúcej masy zamiešame kokos.

    Kokosová roláda (plus piškótové jednohubky) - obrázok 3
  4. 4

    Margarín s práškovým cukrom (ja som dala 15 dkg, ale krém bol na môj vkus sladký, preto kto nemá rád moc sladké, stačí 10 dkg) dôkladne vymiešame a nakoniec primiešame aj vychladnutú kokosovú masu.

    Kokosová roláda (plus piškótové jednohubky) - obrázok 4
  5. 5

    Rozvinieme cesto, potrieme krémom a polejeme čokoládovou polevou (nemusí byť). Necháme v chladničke stuhnúť a môžeme konzumovať! (roláda sa výborne krája)

    Kokosová roláda (plus piškótové jednohubky) - obrázok 5
  6. 6

    A keďže ja som robila cesto iba z 2 vajec na malý plech, zvýšil sa mi krém, tak som urobila takéto chutné "jednohubky" , na plochú stranu piškóty som natrela krém v hrubšej vrstve, prilepila druhú piškótu a je to!

    Kokosová roláda (plus piškótové jednohubky) - obrázok 6
  7. 7

    Namáčala som ich do čokopolevy a nechala stuhnúť. Spotrebovala som 1 menší balíček piškót.

    Kokosová roláda (plus piškótové jednohubky) - obrázok 7
  8. 8

    Rodine veľmi chutilo, a môj syn Dominik ma pekne pochválil za nápad s jednohubkami :-) jemu chutili asi najviac! Dobrú chuť!

    Kokosová roláda (plus piškótové jednohubky) - obrázok 8

Diskusia k receptu

tinca
veľmi vkusná roláda a isto chutila, kokosové zákusky mám rada. Pekné foto:)
liviar
tak toto je krásna roládka, budúci týždeň má starká 81. rokov tak jej takúto upečiem.
akeber
nádherná roláda už je v kk ..............
sneica
pekná roládka ...kokos u nas je žiadany takže ukladám...aj plnene piškotky su parádne...kk
luda4
Pekná roládka,vyzerá až slávnostne.,ukladám do KK.
cica2
aj mne sa receptík páči, supér:)
anina43
výborná roláda - kokos zbožňujem a piškotové jednohubky-super nápad
používateľ nemá avatar
248
248
Akurát som roládku dokončila a keďže sa mi aj vydarila a je vynikajúca , určite som ju nepiekla posledný krát . Určite ju upečiem aj na Vianoce.
pietruskaa
ja peciem tiez podobnu ale davam tie pomrvene keksy :) ale skusim aj s tymto lebo vzdy sa mi to trha :) peciem ju kazde vianoce :) aaa tie jednohubky dobry napad ja ich robievam s lekvarom a platkom bananu :D
olusa
ja som ju akurat dorobila.... dala som do stredu aj marhule...lenze ja a rolady nie sme kamosky...ja ju raz neviem pekne zakrutit ... :((
Ale chutit bude urcite vyborne :)
pietruskaa
akurat som ju dopiekla :) troska je hrubsia a plnka mi mierne vytiekla takze nie je taka pekna ako tvoja :) ale je uricte rovnako dobra ten krem je uzasny :)
pacik
Roláda stojí za upečenie, bola výborná :-)
adulka10
určite ju upečiem,mám rada rolády, táto vyzerá úžasne a kokos zbožňujem.Pridávam do KK
chan7
rolada je vyborna, vybrala som si ju pre svoje prve roladove pecenie :-) moje vylepsenia: davala som celozrnnu muku, trs.cukor,obalila som to cokoladou a kokosom, do kremu som dala este menej cukru a podla mna by tam este bol super banan lebo aj tak sa mi to zda hodne sladke ale inak vyborna!!!
ericka
idem ju vyskúšať,dúfam,že bude vyzerať tak,ako tvoja...
ericka
Tak som ju dnes aj upiekla,vydarila sa,chutí naozaj výborne!Cukru som dala síce menej,len 80g,ale podľa mňa to úplne stačí a vyskúšala som pridaťešte banán,ako navrhovala@chan7.
S pridaním banánu je veľmi osviežujúca,nakrájaná vyzerá ešte honosnejšie..Takže @katkaszaboova , ďakujem za recept,odteraz sa budem vždy vracať k tvojej chutnej roládke,či už ju budem robiťs banánom,alebo aj bez!
silvia60
Tiež som skúšala k veľkej noci, recept som neupravila, len cukru menej, zalizujú sa aj v práci, keď som priniesla na koštovku.
katkaszaboova
Baby, super!!! veľmi ma teší, že vám moja roláda chutila, a ďakujem aj za všetky komentáre a tipy na vylepšenie :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia