Trnkový likér fotorecept

pacik - fotkapacik, 18. októbra 2011
Trnkový likér (fotorecept)
Foto: pacik

V nedeľu sme sa zobudili do mrazivého rána, čo znamenalo, že poobede ideme na trnky, ktoré ošľahol prvý mráz ...

Suroviny

1 l
500 g
0,5 l
0,5 l




Postup

  1. 1

    Nazbierané trnky preberieme, umyjeme vo vode a necháme odkvapkať na site. Zvaríme vodu s cukrom a necháme vychladnúť.

    Trnkový likér (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Trnky nasypeme do veľkej fľaše, prilejeme cukrovú vodu, lieh a premiešame. Zakryjeme fóliou, ktorú upevníme gumičkami.

    Trnkový likér (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Odložíme do komory a občas premiešame. No a tento pohárik naplníme až po troch mesiacoch. Na zdravie...

    Trnkový likér (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    A už sa môžeme pozrieť aj na jeho dno... ale s mierou...

    Trnkový likér (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

elekra
Mňaaaaaammmmmm! Normálne mám naň chuť! Ako dieťa sme primrznuté trnky jedávali len tak, ako keď si odtrhneš malinu a dáš si ju do úst. mala som ich veľmi rada.
danculka
Tak,neviem,akú to má chuť,asi to vyskúšam,lebo trnka je trpká,no neviem si ti predstaviť,nápad dobrý...
pacik
Likér je skvelý, má kyslastú chuť a vôbec nie je trpký. Trnky po omrznutí trochu osládnu a po liehovom kúpeli trpkosť úplne zmizne:-)
annabiel
Tiež mám nazbierané tnky, možno aj 50 litrov, takže bude aj na likérik. Ja do toho pridávam ešte škoricu, klinčeky a štipku muškátového orecha.
pacik
@hubka67 bez vody robím keď nemám lieh a dávam miesto neho vodku. Lieh ma vyššie grády, treba ho zriediť :-)
danuss
NO, ja tiež zbieram, aj robim...len je lepsie ked trosku poštipe mraz trnky, ale davam, domacu slivovicu, alebo, vodku, a nalozene je 6 tyzdnov, j a cukor tak pol kg,,je to prava griotka..ozaj dobre,,
remcula
@pacik , díky moc za přátelství a hned jdu na tebe s přihlouplým dotazem. Trnky jsou švestky? Asi ne, že? Z té fotky to není moc poznat. Mám v tom guláš. Přítel je z Jižní Moravy a TRNKY-říkají švestkám, jen já mám dojem, že po vašem to švestky nejsou. Omlouvám se za nevědomost..
pacik
@remcula máš pravdu, nie sú to švestky, sú to také malé modré "kuličky", priemer cca 1 cm, na pichľavom kríku, trpkej chuti, ale po prvých mrazíkoch sa ich chuť mení k lepšiemu. A likér - mňam. Predvčerom som už prelievala do fľašiek a prebehla prvá ochutnávka :-)
ancicka
Na tento liker sa chystám.Počkám kým pridú mrazy,ved trniek je dosť.Už sa teším.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia