Cuketové muffiny s marcipánom

yanah - bez fotkyyanah, 12. októbra 2011
Cuketové muffiny s marcipánom
Foto: yanah

Jednoduché a rýchle muffinky z cukety ...

12
porcií

Suroviny

1 ks veľké
150 g
50 ml
50 ml
200 g
20 g
6 g (1/2 bal)
170 g nastrúhaná
na ozdobenie:
200 g




Postup

  1. 1

    Cuketu očistím (ošúpem a vydlabem) a nastrúham na jemno (ja som dala žltú cuketu). Vajce vyšlahám s kryštálovým cukrom, zašlahám olej, mlieko a potom ručne primiešam nastrúhanú cuketu. Nakoniec pridám múku s kakaom a kypriacim práškom do pečiva a rýchlo zmiešam (stačí aj ručne).

    Cuketové muffiny s marcipánom - obrázok 1
  2. 2

    Plech na muffiny (12ks) vyložím papierovými košíčkami a cesto lyžicou rovnomerne rozdelím do všetkých košíkov a upečiem. Ja som piekla asi 20 - 25 minút na 180° (riaďte sa svojou rúrou - každá rúra pečie inak).

    Cuketové muffiny s marcipánom - obrázok 2
  3. 3

    Hneď po upečení ich vyberiem z plechu, aby neodvlhli. Po vychladnutí vrch muffiniek natriem jemnou vrstvou džemu a položím vykrojené koliesko z marcipánu (marcipán vyvaľkám na doske posypanej práškovým cukrom). Použila som tento kúpený marcipán.

    Cuketové muffiny s marcipánom - obrázok 3
  4. 4

    Zdobenie marcipánom môžete samozrejme vynechať a do muffiniek si môžete ešte pridať nasekanú čokoládu, oriešky, hrozienka (podľa chuti).

    Cuketové muffiny s marcipánom - obrázok 4

Diskusia k receptu

pacik
Skvelé...cez víkend vyskúšam :-)
ejta
aké krásne košíčky, teda košíček :-) a btw, výborný nápad s tým marcipánom...
yanah
ďakujem @pacik , ... vyskúšaj :) ... sú to naozaj jednoduché a rýchle muffinky ...
@dorisa , ... ďakujem :)
ďakujem @tinca , ... vyskúšaj :)
@ejta , ... ďakujem :) ... stačí trochu marcipánu a aj z takých obyčajných muffiniek sa dajú celkom rýchlo urobiť pekné zákusky napríklad aj pre návštevu :)
fericka
Dnes som robila tieto muffinky a moj tatino povedal, ze su najlepsie ake som kedy urobila...dakujem za uzasny recept!!!
yanah
@fericka ... ďakujem za pekný komentár :) ... som veľmi rada, že vám muffinky chutili :)
jerica
veru som si nechala oko na krásnom obrázku , každý dobrý nápad poteší, cukinou nič nepokazíš. :-) foto : marcipán daj do "vychytávok"




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia