Plnené palacinky

zuzula2 - fotkazuzula2, 5. októbra 2011
Plnené palacinky
Foto: zuzula2

Tento recept som videla už dávno v jednom časopise. Moja rodina má tieto palacinky veľmi rada, nerobím ich síce často ale keď už, tak Zobraziť celý popisTento recept som videla už dávno v jednom časopise. Moja rodina má tieto palacinky veľmi rada, nerobím ich síce často ale keď už, tak sa veľmi rýchlo zjedia :-)

5-10
porcií
10 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 l
500 g
1 ks
3 ks
2-3 strúčiky
300 g
300 g
 na vyprážanie
 na obalenie
 na obalenie




Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny.

    Plnené palacinky - obrázok 1
  2. 2

    Mlieko, múku, vajíčko, soľ a korenie zmiešame aby nám vzniklo klasické cesto na palacinky. Zemiaky surové postrúhame a pridáme do cesta. Cesnak taktiež postrúhame a pridáme do cesta. Nakoniec pridáme sušenú (ak máme tak čerstvú) petržlenovú vňať. Ja dávam aj trošku vegety pre lepšiu chuť. S tohto množstva vyjde zhruba 10 palaciniek.

    Plnené palacinky - obrázok 2
  3. 3

    Všetko spolu dobre premiešame a robíme palacinky.

    Plnené palacinky - obrázok 3
  4. 4

    Hotové palacinky plníme syrom a šunkou.

    Plnené palacinky - obrázok 4
  5. 5

    Poskladáme do trojuholníčka, na konci spojíme špajdlou, obalíme v trojobale a vypražíme. Podávame zo zemiakmi a šalátom.

    Plnené palacinky - obrázok 5

Diskusia k receptu

zdenkas
Palacinkové cesto so zemiakmi,to som ešte nejedla.Môže byť dobré.Ukladám,vyskúšam
ketty3811
aj mne sa páči tento recept.Určite vyskúšam.(A máme rovnaké kachličky v kuchyni.:-)) )
iwetin
tak tieto palacinky robym dost casto su super so zemiakovym pyre moji chalani ich zboznuju:)))
verula
to si ulozim ako inspiraciu na nieco nove dik
viera1
Jednoduché riešenie pre tých,čo sa boja,že im syr vytečie pri vyprážaní...
monnikk
ja robím podobné....syr nastrúham a zmiešam so smotanou a dávam aj na kolieka nakrájanú paradajku....u nás to všetci milujú...aj teplé aj studené, s hranolkami, ale aj bez nich :-)
marta23
@Zuzula2 , teba som hľadala a písala som kvôli adrese aj do redakcie Varechy ale neodpovedali. Chcela som ti ponúknuť silikónové podložky na vaľkanie a pečenie 5ks rôznych farieb. Čítala som, že si mala o ne záujem. Som z BBystrice. Ale už ich nemám, dala som ich inej záujemkyni.
dogagador
skusali ste syrovo/spenatove, normalne zarolovat, konce zahnut, opatrne obalit a vyprazit, nic nevytecie a su uzasne! perfektne so salatom - akymkolvek, najma ak mate nemasozravu ( vegetrariansku ) navstevu.
zuzula2
nooo tak tie plnene syrom a smotanou s paradajkami musim vyskusat... :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia