Bábovka s bielou čokoládou a čerešňami fotorecept

evas13 - fotkaevas13, 6. októbra 2011
Bábovka s bielou čokoládou a čerešňami (fotorecept)
Foto: evas13

Recept som si našla v týždenníku Televízia a zaujal ma, pretože bábovky mám veľmi rada.

12
porcií
45 minút
na 160 °C

Suroviny

250 g
1 ks - prášok
1 ks
200 g
štipka
4 Pl
200 ml
2 ks
200 g
100 g
100 g
na formu a hrubá múka
Poleva:
150 g
50 g




Postup

  1. 1

    Múku preosejeme s pudingom a práskom do pečiva, prisypeme cukor, soľ, prilejeme olej a mlieko. K tomu pridáme vajcia a jogurt, všetko dobre premiešame

    Bábovka s bielou čokoládou a čerešňami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Nasekáme si bielu čokoládu a zamiešame spolu s kandizovanými čerešňami do hotového cesta. V tomto prípade som použila sušené višne, bábovka bola mierne kyselkava, čo nám veľmi chutilo.

    Bábovka s bielou čokoládou a čerešňami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Formu na bábovku vymastíme maslom a vysypeme múkou. Vylejeme cesto do formy a pečieme vo vyhriatej rúrena 160°C asi 45 min. Záleží od typu rúry a každý si už svoju rúru pozná.

    Bábovka s bielou čokoládou a čerešňami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Po upečení bábovku necháme vychladnúť, po vychladnutí ju potrieme bielou polevou a pomocou stočeného papierika v tvare livika zdobíme cik-cak mliečnou čokoládovou polevou.

    Bábovka s bielou čokoládou a čerešňami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ...a natretá s čokoládou.

    Bábovka s bielou čokoládou a čerešňami (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ...a tu je bábovka, ktorú som robila predtým s čerešňovým kompótom,

    Bábovka s bielou čokoládou a čerešňami (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

babidka
Prave som kupila kandizovane ceresne - ved sa uz na nieco pouziju ...:-)No a vidis - babovka je uz v KK:-)
evas13
Ďakujem pekne za milé komenty a verím, že budete spokojné, keď si ju upečiete, je dobrá a šťavnatá.
lia66
Jémine....famózne to vyzerááá!!!...isto boli fantastické!!!
gombicka94
mňámm.. chuťky si mi urobila...mmmh a aká pekná bola po upečení, nám ju vždy rozstrelí (praskne)
cica2
nádherná bábovka, tá ale musí chutiť...kk:)
evas13
@cica2 chutila báječne, bola dostatočne šťavnatá, @gombi čka94 nech sa nepečie v príliš rozohriatej rúre, tá moja akosi divne hreje, tak som ju piekla 65 min. @babidka som rada, že som prišla práve vhod a všetkým ostatným ďakujem za milé komentíky, potešili. :)
vivien2
no ja ju prave peciem tak uvidime ako to dopadne....ja som do nej dala kokos ,susene brusnice,cerstve cucuriedky a bielu cokoladu,,,a este namiesto bieleho jogurtu som dala visnovy,,,no proste co som nasla vsetko po ruke,,,,tak sa tesim ako to dopadne,,,,babovky to je moje...mnam....