Marinované sójové rezance

llilla - fotkallilla, 21. septembra 2011
Marinované sójové rezance
Foto: llilla
1
porcia
90 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

50 g
1 čl
1/4 čl
1 čl
1 PL
1 PL
1 čl
1/2 čl
1/4 čl
1/2 čl
1/4 čl
1 PL
1 ks - strúčiky
1/2 čl
1/2 čl
Prílpha:
Šalátik:
1 čl




Postup

  1. 1

    Do vody dáme solčanku, sójovú omáčku a mletú rascu. V tejto uvaríme sójové rezance. Scedíme a necháme vychladnúť.

  2. 2

    V miske si zmiešame horčicu, pretlak, cesnak, majoránku, soľ, sušený cesnak a cibuľu, sladkú a štipľavú papriku, čierne korenie s olejom a troškou vody. Primiešame sójové rezance. Necháme marinovať v chladničke minimálne 1 hodinu.

  3. 3

    Zmes dáme na rozpálenú panvicu a opekáme za občasného miešania cca 30 minút. Nakoniec prilejeme trošku vody, aby to nebolo veľmi suché :)

  4. 4

    Uvarené zemiaky roztlačíme, pridáme pažítku a rastlinný olej.

  5. 5

    Šalát natrháme a ostatnú zeleninku nakrájame na malé kúsky. Pridáme len 1 lyžicku Umeoctu. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

ancicka
ja zo soje málo varím,ale toto asi vyskúšam.kk
mata3636
mňam, mňam, sóju zbožňujem. a už nemusím rozmýšľať, čo v sobotu na obed
llilla
to ma teší, že aj ja dokážem niekoho inšpirovať :) dúfam, že bude chutiť... dobrú chuť prajem :)
mata3636
vyskúšané, zjedené, výborné! najprv som myslela, že to spravím v sobotu, ale nedalo mi a urobila som dnes. pochutili sme si s manželom. nasládle od pretlaku, pikantné od cesnaku, veľmi dobré!!!
llilla
ja mam take chute rada :) TESIM SA, ZE CHUTILO :)
tamik
tak tento spôsob prípravy sóje je fakt super...najlepší aký som kedy skúšala :) dokonca moja mama mi odjedala z taniera a to sóju vôbec nemusí :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia