Šťuka na tymiane fotorecept

enerrgizer - fotkaenerrgizer, 4. septembra 2011

...so šalátom z cukrového hrášku, póru a cherry paradajok...

4-5
porcie
20 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

šalát:
 zelená




Postup

  1. 1

    ...očistenú šťuku som nakrájal na porcie, dobre som ju posolil a natrel olivovým olejom. Každý kúsok som ochutil tymiánom, ja som použil sušený. Rybku som položil kožou dolu na plech, na papier na pečenie a dal som ju do vyhriatej rúry asi na 20 minút pri cca 180°C a hneď som zapol aj gril...

    Šťuka na tymiane (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    ...z cukrového hrášku som odkrojil konce a na oriešku masla som ho jemne prehrial, len asi 2-3 minútky, potom som pridal nakrájaný pór, aby sa aj on zoznámil s maslom, len na minútku...

    Šťuka na tymiane (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    ...potom som hrášok a pór posolil a pridal som ho do misy k nakrájaným cherry paradajkám s petržlenovou vňaťou...

    Šťuka na tymiane (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ...ozdobil som kúskom citrónu a k rybke sa výborne hodí aj suché biele...dobrú chuť

    Šťuka na tymiane (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

akeber
mňam......vyzerá super.....neobľubujem dvakrát ryby, ale týmto by som nepohrdla.....
evusik
zato ja ryby milujem, a takáto jednoduchá príprava je na rybu najlepšia a zeleninová príloha nemá chybu, nemám zubáča ale vyskúšam k nejakej inej rybe :-)
babi
Tak takúto rybku by som si hneď dala, vyzerá krásne a určite aj výborne chutí - tá zeleninka je mňam
altyn
Aj ja chcem.... ! Krásne, zdravé, typické pre teba! :-)))
ketty3811
pekný,jednoduchý a farebný recept.Dlho si tu nebol,žeby nejaká dlhá exotická dovolenka?? :-)
tatranka
No vítaj @enerrgizer ! Už mi chýbali tvoje nápadité chutné a pekné recepty. Určite si na dovolenke zberal síl na pekné a nápadité recepty.
Ryba je opäť krásne pripravená.
jerica
rýchle , chutné kto má ryby rád , ja určite , recept na ktorom nič nepokazíš len mať zeleninku v komôrke , na vareche.sk inšpirácie nie je nikdy dosť .
cica2
1***** nádherný recept, ako vždy!
jackguelina2
Vyzerá to skvele aj s tou zeleninou.Hľadala som recept na prípravu šťuky a tento sa mi páči najviac.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia