Španielske kura

dorisa - fotkadorisa, 25. septembra 2011
Španielske kura
Foto: dorisa

Toto jedlo varieva moj bývalý, poskytol mi recept. Keď varí, vždy mi ponúkne a ja som ochutnala a zachutilo mi.

4
porcie
10 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
350 g
100 g
2 strúčiky




Postup

  1. 1

    Kurča umyjeme, nakrájame na porcie, zbavíme ich malých kostí, posolíme, obalíme v mletej červenej paprike a zo všetkých strán opečieme na oleji.

  2. 2

    Pridáme nadrobno pokrájanú cibuľu, paradajky a šampiňony nakrájané na štvrťky, pretlačený cesnak, thymian, oregano, čierne korenie, kajanské korenie, prikyjeme a mierne podlejeme horúcou vodou. Dusíme domäkka.

  3. 3

    Kurča podávame posypané petržlenovou vňaťou. Podávame s chlebíkom a zeleninovým šalátom.

Diskusia k receptu

dajanca
hmmm....samá chuť a vôňa, to sa mi páči...ukladám a pri najbližšej príležitosti vyskúšam... :-)
valeri
no dobre to vyzerá, ale nehorí tá paprika na horúcom oleji?
marianne69
...vyzera to vyyyborne,taketo zeleninove kuratka mame radi,Tvoj byvaly vyzera byt statny kuchar,ze dakujem za rcp:-)
vierik
A môj budúci zaťko mi takéto kuriatko neuvaril ešte,(zatiaľ).Ale varí mi iné výborné veci,Tvoje musí byť určite dobré....
akeber
vyzerá to fajnovo určite vyskúšam...... len oregano vynechám to nemusím.....ďakujem za receptík
tinca
pekné Vlasti, vari si už ráno navarila?
remcula
Taky bych měla obavy, abych nespálila papriku na kuřeti, ale asi se to musí rychle.
tatranka
Už sa žienky pýtali na tú papriku,či sa nespáli a nezhorkne.Predsa to mäsko treba len dobre vypiecť.Ináč si viem predstaviť tú vôňu pri chystaní a opekaní porcii.
dorisa
@tatranka ,@remcula ja som toto varila len raz, jedla asi 4x, nie nezhorkne paprika,musí sa rýchlo, potom sa dusí. Nevarila som to teraz, mala som odfotené, len času nemám. Ďakujem za komentáre, všetkým.
sneica
vyskusam urcite,lebo receptik obsahuje oregano cesnak a este je aj pikantnne to kuriatko....to bude podla mojho gusta....dakujem
snehurka1
mňam dala by som si,na obrazku to vyzerá perfektne takže v skutočnosti to musí byť mňamka
mijaita
Jeste si dovolim okomentovat bylinky - kombinace tymianu, oregana a petrzelky, nepobiji se ty chute? Ja bych pridala pouze jednu, jakoukoliv , kterou mam rada. Jsou tam jeste zampiony, aby chuti nebylo privela !?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia