Pečené zemiaky s cottage cheesom

atka7 - fotkaatka7, 6. augusta 2011
Pečené zemiaky s cottage cheesom
Foto: atka7

Mala som chuť na pečené zemiaky a zároveň som potrebovala minúť asi polovicu cottage cheesu, tak z toho vzišlo toto :)

Suroviny

 sušená
 sušený
podľa chuti a potreby




Postup

  1. 1

    Zemiaky umyjeme a v šupke dáme variť do osolenej vody. Potom vodu zlejeme a necháme ich trochu vychladnúť.

  2. 2

    V miske zmiešame biely cottage cheese s nadrobno pokrájanou červenou cibuľou, cesnakom, chilli papričkou, dochutíme morskou soľou, pažítkou, rozmarínom, mletou rascou a sušenou zeleninovou zmesou bez soli.

  3. 3

    Na plech vystlaný papierom na pečenie poukladáme prekrojené uvarené zemiaky (aj so šupkou) a na každú polovičku zemiaku dáme cca lyžicu ochutenej zmesi z cottage cheesu.

  4. 4

    Keďže dcéra chcela obyčajné pečené zemiaky, tie "jej" som len prekrojila na osminky, poukladala k tým "mojim" na plech, osolila, posypala rozmarínom, mletou rascou a pokvapkala olivovým olejom. A šup s tým do rúry na 250 stupňov :) Neviem, ako dlho som ich piekla, lebo na toto som "lajdák", nikdy si nevšimnem, od kedy čo pečiem, ale hotové sú, keď začnú na vrchu pekne mierne hnednúť... Však to určite všetci viete :)

  5. 5

    Sama sebe som to podávala s pokrájanou paradajkou a šalátom z čerstvej červenej repy s chrenom..... A toto je zjednodušená dcérina verzia:

    Pečené zemiaky s cottage cheesom - obrázok 5
  6. 6

    Dobrú chuť! :)

Diskusia k receptu

dorisa
Už teraz ľutujem, že som sa nenechala pozvať. Skvelo si to vymyslela. Prštek hore dvíham.
frezia68
Keď robím Cottage s cestovinou,prečo nie s pečenými zemiakmi ? Výborná ľahká večera :-)
abdul
Urobil by som, ale keď som u nás na dedine vyhŕkol v Jednote, že chcem cottage chees, pani predavačka ma vyhodila. Vraj aby som si z nej nerobil srandu. Potom na ňu prišla chvíľková slabosť a zavrela búdu.
hubata
@abdul : kľudne cottage môžeš nahradiť tvarohom, nejakým syrom alebo bryndou. Pointa tohto receptu je v tom aby sa minuli zbytky, nech je v zásobách nejaký pohyb. Takéto recepty ja milujem, lebo som sama a tak fakt že niekedy rozmýšľam či kúpim niečo čo je vo veľkom balení alebo zmením jedálny lístok.
evusik
zas jeden výborný recept na zemiaky :-) mňamky
@abdul pobavil si ma hneď takto po ránu, tá posledná veta nemá chybu :-))))
sovka62
Toto by som veru veľmi rada dala namiesto toho mäsa, čo nám tu denne servírujú na obed a večeru. Ale uložila som si receptík a spravím, keď budeme doma, už sa teším.
aroooo
dobrý nápad a keď nie takto, tak možno aj podľa @hubatej dám na to inú bryndu...::::::----))))))
ola111
Mňam,takéto zemiaky môžem jesť kedykoľvek,aj tá repa s chrenom
ti tam pasuje :-)))
jerica
@atka7 ; preto je dobre byť na varecha.sk , tu máš inšpiráciíí na doživotie , ja si tiež pochutnám na improvizácii a Tvoja nemá chybu, hurá na inventúru = do chladničky :-))
Uložila som si do chlievika "pripomenúť" tam sa najčastejšie vrátim keď neviem čo na stôl :-))
cica2
lákavé a zdravé jedlo! Teraz by som si veru aj dala:)
finczi
Ďakujem za inšpiráciu, včera bola výborná večera. Do plnky som dala aj vydlabané zemiaky. Určite zopakujem...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia