Grilovaný baklažán a paradajka na hrianke fotorecept

sladkacokolada - fotkasladkacokolada, 2. augusta 2011

Na tento recept som už dlhšie pokukovala v jednej mojej kuchárskej knihe a teraz je ten správny čas na grilovanie, trošku som si ho Zobraziť celý popisNa tento recept som už dlhšie pokukovala v jednej mojej kuchárskej knihe a teraz je ten správny čas na grilovanie, trošku som si ho upravila podľa zásob v chladničke.

Suroviny

1 ks
2 ks
 čerstvá
2-3 ks strúčik
2-3 ks
  podľa chuti




Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny , nakrájame baklažán, paradajky, rozdrvíme si v mažiariku cesnek s bazalkou.

    Grilovaný baklažán a paradajka na hrianke (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Baklažán a paradajky osolíme, okoreníme, potrieme bazalkovo cesnekovým pestom, polejeme olivovým olejom a dáme grilovať. Z každej strany asi 5 minút na 220 stupňov. Ja som grilovala doma v rúre.

    Grilovaný baklažán a paradajka na hrianke (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na oleji opečieme chlieb z predchádzajúceho dňa, zbavíme prebytočného oleja servítkou. Hrianky možme potrieť cesnekom, navrstvíme ugrilovanú zeleninu , pokvapkáme olivovým olejom a servírujeme.

    Grilovaný baklažán a paradajka na hrianke (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

zvoncek
si šikovná, chutné a zdravé, vhodné aj pre vegetariánov ako aj "mäsových"
dorisa
Je noc a ja som hladná, vidím, mňamka, ktorú by som si dala. Tak radšej idem spať. Vyskúšam, aj keď sa nekamarátim s baklažánom, určite je to dobré,ked to aj ostatní jete.
mili2936
Jednoduché, skvelý nápad. Skúsim to s cuketkou, tento rok sa ich urodilo naozaj bohato.
vierik
Dobrý nápad,ale tiež radšej s cuketou...:-)
vavan
vyzerá to nádherne nemusí byť ani hrianka




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia