Obľúbený slivkový koláč fotorecept

malinka711 - fotkamalinka711, 1. augusta 2011

... s poriadnou vrstvou chrumkavučkej posýpky :D

40-45 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
1 kocka čerstvé
125 ml vlažné
60 g
350 g
1 štipka
1
50 g rozpustené
cca 500-600 g
Náplň:
150 g
50 g
2
z 1 citróna
150 g
100 g
 štipka
Posýpka:
225 g
100 g
180 g




Postup

  1. 1

    Droždie dohladka rozmiešame v mlieku s lyžičkou cukru. Múku, vanilkový a zvyšný kryštálový cukor, soľ a maslo dáme do väčšej misy, pridáme kvások a vymiesime hladké cesto. Prikryté necháme na teplom mieste kysnúť 40 minút.

    Obľúbený slivkový koláč (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na posýpku prstami rozdrobíme maslo s múkou a cukrom. Necháme ju odležať v chladničke.

    Obľúbený slivkový koláč (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Slivky umyjeme a odkôstkujeme.

    Obľúbený slivkový koláč (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Náplň: Vajcia vyšľaháme s cukrom a pridáme tvaroh, smotanu, kokos, citrónovú kôru a štipku kardamónu.

    Obľúbený slivkový koláč (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Cesto na pomúčenej doske dôkladne premiesime, vyvaľkáme a prenesieme na vymastený plech. Vytvarujeme vyššie okraje a necháme kysnúť ešte 20 minút.

    Obľúbený slivkový koláč (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na cesto natrieme náplň a poukladáme slivky.

    Obľúbený slivkový koláč (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Posypeme posýpkou ...

    Obľúbený slivkový koláč (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ... a pečieme vo vyhriatej rúre pri 180°C asi 40-45 minút.

    Obľúbený slivkový koláč (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

babi
@malinka711 tak veru na takú mladú Vareškárku - perfektné.
Prekvapil ma v tom tvarohu kardamón. On je ale veľmi aromatický, nevadí to? zvláštna kombinácia
dorisa
Nepošleš kúsok? alebo vymením za bábovku s hrozienkami. Krásny koláčik, takéto milujem.
sovka62
Pekávam bez tej tvarohovej plnky, len slivky a posýpka. Tento je taký dokonalejší, veľmi sa mi páči.
terinka55
Výborný koláčik, upečiem. Šikulka, blahoželám, perfektné !
marijanka712
"Malinka 711" si velmi šikovná, páčil sa mi tvoj recept a odskúšala som ho.Upravila som trocha tvojú receptúru na cesto , aby bolo lahšie stravitelné -miesto droždia som dala súšené droždie a 1/2sáčku prašku do pečiva tým som proces urýchlila mohla som s cestom pracovať hned-plnky som dodržala ako si ty napísala , len ked som natrela plnku, slivky, mrveničku nechala som ho podkysnúť cca 30 min. Zožal úspech zjedol sa na počkanie, ale jeden kúsok som odložila a otestovala či vydrži čerstvý aspon 2 dni -musím potvrdiť aj na tretí den bol ako čerstvý -skladovaný v chladničke.Urobila som radosť svojmu manželovo, ktorý zbožňuje kokos a preto ma oslovil.Už je v mojej kuchárskej knižke.
jerica
precízne spracované , rcp. sa mi páči :-))
lubja
pred hodinou upečené, už ostali len tri kúsky, vynikajúce aj ten tvaroh s kokosom, do posýpky som pridala trochu medu (rada z Varechy), použila som prípravok "kysnute expres "- bez kysnutia. Super




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia