Môj Kinderkoláč fotorecept

liviar - bez fotkyliviar, 18. júla 2011
Môj Kinderkoláč (fotorecept)
Foto: liviar

Recept mi dala ešte spolužiačka na strednej, ale nebolo to ono, tak som recept založila. Teraz som ho objavila, niečo pridala a tu je Zobraziť celý popisRecept mi dala ešte spolužiačka na strednej, ale nebolo to ono, tak som recept založila. Teraz som ho objavila, niečo pridala a tu je výsledok. Neviem, či už niekto pridal takýto recept, ale tento je môj a nám veeeeľmi chutil.

Suroviny

9 ks
9 PL
3 PL
3 PL
1/2 ks
1,5 PL
100 g posekané
1 ks
1 ks
1 l
2,5 ks
9 PL
250 g
200 ml




Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny

    Môj Kinderkoláč (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Bielky vyšľaháme s cukrom, pridáme múku s kypriacim práškom, strúhanku a olej. Premiešame.

    Môj Kinderkoláč (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vylejeme na plech vystlaný papierom a posypeme posekanými orechmi. Upečieme na 150°C približne 30-35 min.

    Môj Kinderkoláč (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Medzitým si pripravíme krém. Z mlieka, žĺtkov a Zlatého klasu uvaríme hustý puding. Necháme chvíľu vychladnúť, potom primiešame vyšľahanú Heru.Rozdelíme na dve časti a do jednej časti primiešame kakao.

    Môj Kinderkoláč (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na upečený, ešte teplý plát natrieme nutelu.

    Môj Kinderkoláč (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Keď plát vychladne, natrieme naň svetlú plnku.

    Môj Kinderkoláč (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Potom poukladáme bebe keksy a natrieme kakaový krém.

    Môj Kinderkoláč (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Nakoniec vyšľaháme creme patisserie a posypeme grankom alebo strúhanou čokoládou. A tu som skoro zabudla odfotiť. Skladujeme v chlade a na druhý deň je ešte oveľa lepší.

    Môj Kinderkoláč (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

3sandra3
podobný Kinderkoláču,,, ale tento je tvoj a urobený podľa teba, takže isté zmeny si v ńom uskutočnila.... vyskúšam aj tento ...
pupy
vyskusam aj tento... robievam ten druhy kinderkolac
akeber
pekný koláčik , určite aj chutný ukladám :)
svetlana9
mám rada keď je v koláčiku veľa krému - zaujal ma a preto ukladám do KK
majika
200 ml creme patisserie Ja chcem vediet čo to je?? dakujem moc, kolačik vyzera moc dobre,
liviar
Ďakujem všetkým.
@majika creme patisserie je tekutá zmes na šľahanie, ak ju nemáš použi šľahačku so stužovačom
majika
Tak kolačik už sa nam chladi od obeda v chladničke, vyzera mooooc dobre.
cica2
ešte som takýto nerobila ale vyzerá supér:)
mariaklara
Toto je určite veľká maškrta, ukladám, možno to bude také, ako včera suseda dala ochutnať, preskúmam to.
anina6
no vyzerá suprovo, ukladám a vyskúšam.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia