Biela klobása v zemiakovo-syrovom cestíčku fotorecept

remcula - fotkaremcula, 14. júla 2011
Biela klobása v zemiakovo-syrovom cestíčku (fotorecept)
Foto: remcula

Asi jsem už známá tím, že ráda experimentuji. Taky vím, že na Slovensku jste říkali, že tyhle klobásy moc nemáte, ale pokud seženete, nemusí Zobraziť celý popisAsi jsem už známá tím, že ráda experimentuji. Taky vím, že na Slovensku jste říkali, že tyhle klobásy moc nemáte, ale pokud seženete, nemusí to být zrovna tahle krůtí, může být i vinná klobása, tak vyzkoušejte. A klidně místo brambor nastrouhejte cuketu, jen přidejte vajíčko navíc.. @Remcula

2 porce
porcie
10-15min minút
príprava
10-20 min minút
tepelná úprava

Suroviny

cca 400g
1 větší
100g -nejlépe 30%
podle potřeby
1 kus
3 stroužky
podle potřeby
asi hrst-podle chuti-libeček, petrželka, bazalka a pod..
na zahuštění a obalení klobásy
na smažení




Postup

  1. 1

    Nejdříve si uděláme těstíčko. Brambor si nahrubo nastrouháme, sýr rovněž nastrouháme nahrubo, přidáme vejce, sůl, pepř, bylinky, trochu mléka, česnek a zahustíme hladkou moukou, aby hustota byla přibližně jako na bramborové placky.

    Biela klobása v zemiakovo-syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    bílá klobása...

    Biela klobása v zemiakovo-syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Bílou klobásu si stočíme do kolečka a spíchneme špejlí, aby držela pohromadě. Vytvoříme si 2 kolečka.

    Biela klobása v zemiakovo-syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Takto upravenou klobásu obalíme v hladké mouce...

    Biela klobása v zemiakovo-syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    následně v těstíčku....

    Biela klobása v zemiakovo-syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    a dáme smažit na rozpálený olej.

    Biela klobása v zemiakovo-syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Plamen ale hned stáhneme asi na polovinu a pomalinku z obou stran opékáme, aby se nám klobása dobře propekla a těstíčko bylo růžové. Podáváme buď jen se zeleninou, nebo s vařeným bramborem, ale jídlo je hodně syté.

    Biela klobása v zemiakovo-syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

jody
Ježkove nohy, toto je neskutočne super!!! :-)))
sylvinka
No čo som včera písala...ja sa zbláznim :-))))mňááááám...a to sa mi už v rúre pečú skřivani...
jody
@remculo , to sa ti smeje, ale ja pri tejto dobrote chrúmem sucháre... :-)))
remcula
@jody , popravdě, měla bych asi chroupat raději ty suchary a pak bych nevypadala jako vorvaň.:-) Ale vaření je záliba, při které se špatně chroupou suchary..:-))
sylvinka
@remcula ,taky tak :-))) (mám na mysli vorvaňa a sucháre)...no ale čo už,keď tak dobre varíme...chi-chi
jody
Vorvane sú milé a inteligentné zvieratká, aj ja sa k nim radím... :-) Takže sucháre chrúmem len preto, že nič iné v práci nemám. :-)))
evanaaa
Ďalšia " špécia " je na svete a aj v mojej KK, len kedy sa dostane do môjho žalúdka je otázne, lebo ani ja nestíham všetky tieto dobroty pripraviť, no postupne sa dostanú na radu.
remcula
@evanaaa , všechno zvládnout nejde! Ale vaření je návykovka!! Já si nejlépe odpočinu právě u vaření, nejsem divná? :-)
jody
@remculo , nie si divná, alebo sme potom divné dve :-) Ja budem radšej celý deň variť, ako robiť akékoľvek iné domáce práce... :-)))
rolfynka
ahojtte nie ste divne ja tiez milujem varenie a ked vidim ako mojej polovicke chuti no nevarte hahaha ja tiez mam volake tie kila navyse a drzala som diety a nepomohlo tak som to vzdala a miesto suchar si dam radsej tuto klobasku
bublika
mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!idem kupit klobasu!hned!
@roflynka suhlasim s tebou tiez ked vidim ako im chuti tak sa mi chce varit este viac :) takze si davam delenu stravu...funguje predstav si....ale ziadna ortodoxna vyznavacka nie som.pri nasich rodinnych grilovackach to ani nejde :) haha
remcula
Díky holky!! :-)) To ráda slyším, že nejsem sama!! Taky raději budu péct a vařit, než umývat třeba okna! :-)) právě dělám makovec v domácí pekárně a na oběd špenát a podusím k tomu vepřový krček. Vaření zdar!! :-)
akeber
super recept............kam na to chodíš? ja mám snáď všetky tvoje recepty .........aj tento putuje do kk.......... dík :)
remcula
@akeber jééé, díky. No kam na to chodím..:-)) trochu fantazie a vaření je sranda.