Papriková omáčka fotorecept

stefanm - fotkastefanm, 12. júla 2011
Papriková omáčka (fotorecept)
Foto: stefanm

Chuťovo dominantná papriková omáčka sa hodí ku všetkému.Podávam ju k rôznym druhom mäsa k fašírkam ale aj do cestovín a pod.Surovú papriku skoro vôbec Zobraziť celý popisChuťovo dominantná papriková omáčka sa hodí ku všetkému.Podávam ju k rôznym druhom mäsa k fašírkam ale aj do cestovín a pod.Surovú papriku skoro vôbec nejem ale túto omáčku milujem.V tomto recepte som využil zbytky vareného mäsa z nedeľnej polievky a urobil som si kelové závitky.A s mojou obľúbenou paprikovou omáčkou to bol príma obed.

10 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

plnený kelový list:
2 ks sparené
1/2 kg varené
1/2 hrnčeka varená
1/1 ks malá / strúčik cesnaku
2 ks
 ,údený ovčí syr
papriková omáčka:
 rôzne farby
1 ks (menší)
2 PL
1/2 ČL




Postup

  1. 1

    Pred každým varením sa snažím predstaviť si ako bude hotový produkt vyzerať a chutiť.A potom,keď sa moje predstavy naplnia,teším sa.Je to príjemný pocit víťaza na stupni víťazov.No a keď tu prácu ešte aj okolie chváli tak mi to zneje ako keby som počul hymnu.Tak takto som si dnešný obed predstavoval!

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Najprv si pripravíme mäsovo-ryžovú zmes na závitky.Roztlačíme varené mäso,pridáme postrúhany syr,na drobno nakrájanú cibuľu a cesnak,ryžu a vajíčka.Ochutíme soľou,korením a bylinkami a premiešame.

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Zmesou naplníme mäkké kelové listy ktoré previažeme niťou.

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Závitky opečieme na rozpálenom oleji,vyberieme ich a ...

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ...nakrájame papriky,hluby z čínskej kapusty a ...

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ... pór a všetko ...

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    ... opečieme na oleji.

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Dochutíme soľou,korením,pálivou paprikou a kečupom,zalejeme vodou ...

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    ... pridáme opečené závitky a varíme približne pol hodiny kým paprika úplne nezmäkne.

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Po uvarení závitky vyberieme ...

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    ... papriku podľa potrebu dovaríme a ...

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    ... ešte horúcu rozmixujeme.

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Pretrieme cez sito,podľa potreby dohustime (solamyl,hl.múka a pod.) alebo rozriedime a podávame ...

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    ... s prekrojenými závitkami.

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    Ako prílohu som zvolil dusené mastené zemiaky a nealkoholické pivo lebo iné som doma nemal.

    Papriková omáčka (fotorecept) - obrázok 15

Diskusia k receptu

pacik
Nám varia túto omáčku v jedálni ku kuracím závitkom plneným sušenými slivkami a mimoriadne mi chutí, takže vyskúšam :-)
lucylee
Ta paprikova omacka ma zaujala. Ja by som ale jedinecnu chut paprik uz nemiesala s nicim inym, maximalne s paradajkami. Este pridat cesnak, cibulku, bylinky, chilli a hotovo. Ale samozrejme, ak ti to chuti, tak nie je o com.
vierik
Takýto príma obedík ti veru ticho závidím,vyskúšam Tvoju omáčku je veľmi lákavá.Len tiež bez kečupu,radšej 1 paradajku,ostatné dám všetko.Samozrejme každý podľa chuti :-)
letisia
Mne sa tam páči práve ten kečup. Vyskúšam presne podľa teba hneď zajtra.
evanaaa
Keď som bola v šesťdesiatych rokoch na intru v Přerove, tak tam nám varili paprikovú omáčku a veľmi dobrú, podobnú paradajkovej, príloha bola knedľa, len si nepamätám čo ešte k tomu. A v TV, v niektorej zahr. relácii o varení ju robili tak, že zmixovali surovú papriku-červenú ( kápiu), potomm ju precedili, povarili a zahustili, samozrejme, dostatočne ochutenú, tak som si myslela, či to nie je podobné. Ale raz to skúsim k varenému hovädziemu s knedľou.
evanaaa
Zasa mi celý komentár zmizol, už ma to nebaví, ukáže sa mi - takáto webová stránka neexistuje!
evanaaa
Takže, ak mi zmizne, stačí niečo napísať a po kliknutí sa objaví aj to zmiznuté. Aspoňže tak.
tatranka
Najradšej by som sa k takto pekne pripravenému a naservírovanému jedlu posadila a pustila sa s chuťou do neho.Keďže paprikovú omáčku nevarím,je to pre mňa uložiť si tento tvoj recept do kk.
aninka1
Vcera som to uvarila, pridala som este cili papricku a k tomu domacu knedlu podla "Mojack" - super mňamka!!!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia