Hrachové placky fotorecept

ola111 - fotkaola111, 2. júla 2011
Hrachové placky (fotorecept)
Foto: ola111

Moje obľúbené placky.

12
porcií
30 minút
príprava

Suroviny

250 g
4 ks
4-5 PL
2 ČL
1 PL
1 ČL
1 PL jemne posekaná
1 ČL
Dip:
100 g
1 ks
200 ml




Postup

  1. 1

    Hrach dobre premyjeme,zalejeme studenou vodou,tak,aby bol ponorený a necháme ho najlepšie cez noc odstáť.

    Hrachové placky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na druhý deň ho aj s vodou rozmixujeme na hustotu lievancového cesta.Podľa potreby pridáme ešte vodu.

    Hrachové placky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Hrachové cesto ochutíme roztlačeným cesnakom,soľou,vegetou,mletou rascou,mletým čiernym korením,posekanou pažítkou,majoránom a zahustíme múkou.

    Hrachové placky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Z ochuteného cesta vyprážame na rozpálenom oleji placky.

    Hrachové placky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dip: Zmiešame všetky suroviny,podávame s plackou.

    Hrachové placky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

gababu1
jej to som este ani nepocula.. a to rozmixovat surovy hrach?????
ola111
@gababu1 ,presne tak,len ho musíš tak ako píšem,namočiť,najlepšie
cez noc.Robím ich už dlhšie,ale tiež som mala prvýkrát obavu,že si
polámem nože v mixéri,ale nie,urobí sa ti dobré cestíčko.
akeber
no tak takéto placky som ešte nejedla , ani si neviem predstaviť ich chuť , a práve preto vyskúšam
mikat
Tieto placky poznám, robievam :) Sú fakt výborné! Odporúčam! :)
jamarlen
bez tej múky by to nešlo? moje celiati-neterky by to uvítali....možno s kukuričným škrobom, prípadne aj vajíčkom do cesta...
jamarlen
P.S. mám rád hrachovú kašu zapečenú, s opraženou cibuľkou, chutí to podobne?
ola111
Všetkým ďakujem...jamarlen: ten pôvodný recept bol bez múky, ale s tou konzistenciou sa mi to lepilo, vyskúšaj s tým kukuričným škrobom, uvidíš a daj vedieť...myslím si, že s tou kašou sa to neda moc porovnať.
kuchticka
@ola111 , urcite vyskusam, len nebudem vysmazat, ale nalejem do pekacika a dam upiect placku v celku. Nerada smazim a nerada jem smazene (ale chutnaju smazene velmi).
ola111
Ešte raz ďakujem,tak ako píše @mikat ,sú dobré-ja si ich sama chváliť
nemôžem,xi,xi a ešte@jamarlen ,ja vyskúšam nabudúce tú opraženú
cibuľku na tej placke,môže to byť fajn,tieto placky nie sú veľmi mastné.
haston
vyzerá to zaujímavo, určite ich skúsim urobiť.
ktovie, aké by boli kombinované aj so zemiakmi... :-)
miis
Tak dnes som ich urobila. Chcela som trochu odľahčené, dala som trochu jemných ovsených vločiek, múku nie. Na oleji sa to pražilo pekne, na teflonovej panvici bez oleja nie. Ale chutili. Človek sa učí celý život, nikdy by ma nenapadlo robiť placky zo žltého hrachu. Tu vidno, že placky, keď sa správne dochutia, sa dajú robiť takmer zo všetkého...
ola111
@miis ,som rada,že chutili,ja ich mám tiež rada,s vločkami som neskúšala.
ancicka
Olinka,neviem ako mi ušli,Ale ich vyskúšam.Nápad s vločkami ,ako vraví @miis ,sa mi páči.
cuisinier
Dnes som ich urobil,na ne som spravil jogurtový dip s cesnakom,boli
dobréé
ola111
@violetacamorova ,ako dlho som ich nerobila?!?,idem si pripraviť hrach na
zajtra,teraz musím poďakovať ja tebe za pripomenutie :)
mundaka
Placky sú výborné. Robila som ich dnes s menšími obmenami. Keďže sa tu riešilo, či smažiť na oleji alebo nie, tak som urobila taký pokus, že som do namočeného rozmixovaného hrachu pridala dve vajíčka, keďže múku nemôžem, tak namiesto nej som do masy primiešala 40 g kokosovej múky a ešte som do cesta pridala 50 g kokosového oleja (myslím, že ten sa dá nahradiť rovnakým množstvom akéhokoľvek tuku). Ochucovala som cesnakom, soľou, majoránkou a rascou. Z tejto hmoty som na teflónovej panvici piekla menšie placky, už úplne bez oleja alebo ďalšieho tuku. Vôbec sa nerozpadávali, ani nepripekali. Sú mňamkové. Díky za recept a inšpiráciu :-)
1x deria




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia