Koláčiky na detskú párty

babkamt - fotkababkamt, 25. júna 2011
Koláčiky na detskú párty
Foto: babkamt

Moja vnučka si priala na narodeninovú oslavu bábovku,ale nie do klasickej bábovkovej formy.Dlhšiu dobu som jej neupiekla bábovku v týchto formách,tak asi preto si Zobraziť celý popisMoja vnučka si priala na narodeninovú oslavu bábovku,ale nie do klasickej bábovkovej formy.Dlhšiu dobu som jej neupiekla bábovku v týchto formách,tak asi preto si ich priala.Jej kamarátky tiež zdieľali jej nadšenie z týchto koláčikov.Dali si dupľu.

10 -15 minút
príprava
40 -45 minút
na 180 °C

Suroviny

125 g zmäknuté
140 g
2 vrecká
1 ks nastrúhaná
200 ml
300 g
1 ks
2 PL
na polevu:
150 g - min. 70% kakaovej hmoty
60 g




Postup

  1. 1

    Zmäknuté maslo s vanilkovým cukrom a práškovým cukrom vyšľahám v mixéri 3 minúty.

    Koláčiky na detskú párty - obrázok 1
  2. 2

    Do cesta počas stáleho šľahania pridám žľtky a nastrúhanú citrónovú kôru.Potom po lyžiciam pridávam mlieko.Trochu mlieka si odložím,aby som v ňom rozpustila kakao.

    Koláčiky na detskú párty - obrázok 2
  3. 3

    Múku preosejem spolu s kypriacim práškom.Postupne zapracujem do cesta aj múku.

  4. 4

    Bielky vyšľahám so štipkou soli do tuha.Potom ho opatrne pridám k trenému cestu.

  5. 5

    Formičky trochu vymažem olejom a cesto do nich vkladám len do dvoch tretím,lebo sa zdvihne. Keď robím klasickú bábovku,tak kakao rozmiešané v mlieku pridávam len do jednej tretiny cesta.No malá chcela čokoládovú celú.

  6. 6

    Napleneé formy som dala na plech.Rúuru rozohrejem na 180 stupňov.Pečiem 40 - 45 minút.

    Koláčiky na detskú párty - obrázok 6
  7. 7

    Upečený vychladnutý koláč som poliala čokoládou.

    Koláčiky na detskú párty - obrázok 7
  8. 8

    Takto sa vnučka hostila s priateľkami.

Diskusia k receptu

cica2
peknučké:))....a tvojej vnučke všetko najlepšie k narodeninkám!:))
dorisa
Úžasné, deťúrence budú mať radosť. Pridávam sa s blahoželaním všetkého dobrého.
diabambulka
krásne, kreatívne, nápadité , vnučka musela mať radosť, prajem je všetko najlepšie :-)))
babkamt
Dievčatám sa to páčilo,dali si odrezať z medvedíka taký kusisko,že som myslela,že to nezvládnu.No po asi hodine si dali dupľu.Pozriem sa , či ich mám nafotené,priložím foto.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia