Poschodové potešenie fotorecept

tkatka - fotkatkatka, 12. júna 2011
Poschodové potešenie (fotorecept)
Foto: tkatka

Výborná mňamka :)))

25
porcií
45 minút
príprava

Suroviny

Cesto:
50 dkg mleté
10 dkg
10 dkg
2 dl
Tvarohová plnka:
75 dkg
1 bal.
1,5 dl
7,5 dkg
2 bal.
Pudingová plnka:
3 bal.
6 dl
1 bal.
Šľahačková plnka:
2 bal.
3 dl
 alebo podľa chuti strúhaná čokoláda




Postup

  1. 1

    Mleté piškóty, práškový cukor, maslo a mlieko dáme do misy a vypracujeme cesto.

    Poschodové potešenie (fotorecept)  - obrázok 1
  2. 2

    Cesto tláčame na dno plechu 20x30 cm.

    Poschodové potešenie (fotorecept)  - obrázok 2
  3. 3

    Tvaroh trochu premixujeme, pridáme vanilkový cukor, práškový cukor.

    Poschodové potešenie (fotorecept)  - obrázok 3
  4. 4

    Šľahačku v prášku vyšľaháme na tuhý sneh s mliekom, a pridávame do tvarohovej zmesy.

    Poschodové potešenie (fotorecept)  - obrázok 4
  5. 5

    Tvarohovú plnku rozotieráme na cesto. Dáme trochu do chladničky stuhnúť.

    Poschodové potešenie (fotorecept)  - obrázok 5
  6. 6

    Pripravíme si vanilkový puding, ktorý vyšľaháme s mliekom a vanilkovým cukrom. Nanesieme na tvarohovú plnku.

    Poschodové potešenie (fotorecept)  - obrázok 6
  7. 7

    Šľahačku v prášku vyšľaháme s mliekom a rovnomerne natieráme na pudingovú plnku. Dáme do chladničky na 3 hodiny. Pred podávaním posypeme grankom alebo strúhanou čokoládou.

    Poschodové potešenie (fotorecept)  - obrázok 7
  8. 8

    Nakrájame na kocky a podávame.

    Poschodové potešenie (fotorecept)  - obrázok 8

Diskusia k receptu

3sandra3
toto tvoje Potešenie by ma potešilo, keby som ho tu mala na tanieriku ... je to krásny koláčik, vyzerá famózne... len nepoznám ten vanilkový puding bez varenia...to je taký druh pudingu?
tkatka
áno od Dr. Oetker CrémeOlé bez varenia. V Jednote to budú mať za 0,55 centov.
ancicka
určite veľmi chutný zákusok.Ked ti môžem poradiť,tak do tvarohu daj radšej pochúťkovú smotanu,lepšie plnka drží a práškovu šľahačku iba na vrch.
marikasu
koláčik vyzerá krásne..., ale to cesto z piškót sa nemá zapiecť?
vierik
S tvarohom vždy,je veľmi lákavý a už je v KK :-)
dogagador
alebo vanilkovy instantny puding? a cesto moze byt aj normalne upecene, nemusi byt z drvenych piskot :-), ze? vyzera dobre, tvarohovo-pudingove - to ano!
evanaaa
3sandra3, tých pudingov bez varenia je viac druhov, musíš sa podívať. Ty si nevedela, že sú aj také? Ak poznáš " trasený krém ", tiež je zo spomenutého Ollé pudingu.
Tkatka, takéto málo pracné koláče sa mi páčia, ukladám si ho. Netreba dať do chladničky schladiť tie utlačené piškóty ešte pred nanesením plnky?
jeka
no to je úžasné,moja dlžková vlna,dakujem za recept
3sandra3
@evanaaa nie veru,,vôbec nepoznám tie pudingy bez varenia, ale už som hľadala,,, v Bille majú taký, že stačí zaliať horúcou vodou... to je ono? ...alebo je to iný?,,, čo má byť na tom sáčiku napísané?? ani som ešte nerobila trasený krém
tkatka
@3sandra3 zadaj do google vanilkový puding bez varenia Dr.Oetker,tam sa môžeš pozrieť ako vyzerá.
katkaszaboova
Pekný zákusok, stojí za hriech :-) len ja si ho urobím asi so šľahačkovou smotanou, viacej mi chutí, ako tá prášková šľahačka. Tým ho snáď nepokazím...
katkaszaboova
Aha, ešte k tomu pudingu som chcela pripomenúť, že tým, že sa nevarí, musí sa rýchlejšie skonzumovať (podľa výrobcu). Ale ináč je to výborná vec!





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia