Brokolicové fašírky fotorecept

melbea - fotkamelbea, 4. júna 2011
Brokolicové fašírky (fotorecept)
Foto: melbea

Aj keď brokolica nepatrí k mojim obľúbeným, v týchto fašírkach mi veľmi chutí. Vyskúšajte...

4
porcie
30 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks veľká
1 ks
1 ks
1 ks (hlavička)
3 PL
2 ks
100 g strúhaný
150 ml
 na vysmážanie
150 g (mrazené)




Postup

  1. 1

    Brokolicu uvaríme v slanej vode. Vidličkou ju roztlačíme na malé kúsky. Do misky nakrájame na malé kocky rožok, zalejeme mliekom, pridáme ovsené vločky a necháme postáť, kým vločky a rožok nevpijú do seba mlieko. Brokolicu pridáme k namočenému rožku a ovseným vločkám.

    Brokolicové fašírky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Očistíme cibuľu a cesnak, pokrájame a dáme smažiť na olej. Medzitým si prepláchneme hríby, ja som dávala mrazené suchohríby, ale môžte nakrájať aj čerstvé šampiňóny alebo hlivu. Hríby pridáme k cibuľke a cesnaku, podusíme, ku koncu ochutíme soľou a mletým čiernym korením. Keď udusené hríby trocha vychladnú, pridáme ich k brokolicovej zmesi do misky.

    Brokolicové fašírky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Premiešame, pridáme vajíčka, nastrúhaný tvrdý syr, dochutíme grilovacím korením a zahustíme strúhankou. Vznikne nám zmes, z ktorej budeme tvarovať fašírky.

    Brokolicové fašírky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Fašírky obalíme v strúhanke. Tvar fašíriek si zvoľte podľa vašich zvyklostí, ja som najprv urobila guľku a potom som ju zvrchu trocha pritlačila.

    Brokolicové fašírky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vysmažíme na oleji. Podávame s novými varenými zemiakmi. Chutné sú aj samotné alebo so zeleninovým šalátom. Dobrú chuť.

    Brokolicové fašírky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

marykay
mnamka :P, vyskusam, lebo doteraz som robila len fasirky z mrazenej zeleniny, alebo klasicke mäsove, no brokolicu doma zboznujeme na akykolvek sposob :)
svetlana9
môžu byť výborné - idú do KK - skúste fašírky obalovať len v polohrubej múke, - sú jemnejšie po vypražení.
1x ilusa
fejton1
zeleninové fašírky to je pochuťka. tvoje sú nádherne. ukladam KK.
orchidea
Brokolica.... tú zbožňujem, určite vyskúšam tvoj recept, vyzerá výborne.
moudiii
Včera som ich robil a sú super, chutili aj mame aj priateľke :) Samozrejme sú uložené v KK.
3sandra3
brokolicu mám tiež rada... takže vyskúšam tieto fašírky
pacik
Fašírky sú vynikajúce, piekla som ich na plechu v rúre:-)
wikira
Fašírky sú vynikajúce, chutia aj manželovi, ktorý zeleninové jedlá neobľubuje :-)
janka1986
vynikajúca fašírka... trošku treba dávať pozor na soľ, keď používame údený syr :), ale fakt perfektná. Mňam. Ďakujem za recept.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia