Jahňacie rizoto fotorecept

pusta - fotkapusta, 24. mája 2011
Jahňacie rizoto (fotorecept)
Foto: pusta

V nedeľu som piekla jahňacie stehno po židovsky. Zostalo mi pečené mäsko a dubákovo-hrášková zmes, ktorá bola dostatočne mastná, preto som potrebovala uvariť suchú Zobraziť celý popisV nedeľu som piekla jahňacie stehno po židovsky. Zostalo mi pečené mäsko a dubákovo-hrášková zmes, ktorá bola dostatočne mastná, preto som potrebovala uvariť suchú ryžu. Recept na jej prípravu som našla na nete, do variacej sa ryže som pridala pokrájanú mrkvu. Na najmenšom plameni som nechala prikryté variť 15 minút, plameň som vypla a nechala som ryžu dôjsť pod pokrievkou ešte 10 minút. Primiešala som ostatné suroviny a podávala som s baraními rohmi, ktoré boli naložené s hrozienkami.

4
porcie
10 minút
príprava
15 minút
na 80 °C

Suroviny

1 hrnček=250 ml (SOS guľatozrnná)
1,8 hrnčeka studená
1/2 CL
1/2 hrnčeka
1 hrnček pokrájané pečené
1 ks menšia




Postup

  1. 1

    Očistenú mrkvu som pokrájala na polkolieska.

    Jahňacie rizoto (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pripravila som si hráškovo-dubákovú zmes.

    Jahňacie rizoto (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pečené jahňacie stehno som pokrájala na malé kúsky.

    Jahňacie rizoto (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Rozhodla som sa uvariť suchú ryžu, lebo hráškovo-dubáková zmes bola dostatočne mastná. Postupovala som podľa receptu na internete. Guľatozrnnú ryžu SOS som poriadne premyla studenou vodou, aby sa vyplavil škrob a ryža po úprave nelepila. Nechala som j dobre odkvapkať na site. Možno použiť aj inú ryžu.

    Jahňacie rizoto (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ryžu som presypala do hrnca a zaliala som ju 1,8 násobným množstvom studenej vody.

    Jahňacie rizoto (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Privedla som vodu do varu a pridala som pokrájanú mrkvu až ked voda bola vriaca.

    Jahňacie rizoto (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Prikryla som hrniec pokrievkou, varila som na najmenšom plameni 15 minút. Plameň som vypla a prikryté pod pokrievkou som nechala ešte 10 minút dôjsť.

    Jahňacie rizoto (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Uvarenú suchú ryžu s mrkvou som premiešala s pečeným jahňacím stehnom a hráškovo - hríbovou zmesou. Podávala som s baraními rohmi, ktoré boli naložené s hrozienkami a skvele doplňovali chuťovo rizoto. Nejedná sa o rizoto v klasickom poňatí.

    Jahňacie rizoto (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

jarunka
Mynuly tyzden som tiez robila ryzoto zo zvyskou peceneho kurata.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia