Tresčia pečeň po toskánsky fotorecept

remcula - fotkaremcula, 16. mája 2011
Tresčia pečeň po toskánsky (fotorecept)
Foto: remcula

V denníku AHA je každý čtvrtek příloha, ve které vychází velký atlas ryb. V jeho třetím díle mne zaujal recept na treščí játra, o Zobraziť celý popisV denníku AHA je každý čtvrtek příloha, ve které vychází velký atlas ryb. V jeho třetím díle mne zaujal recept na treščí játra, o který bych se s váma ráda podělila..

3 plátky veky
porcie
10-15 minút
príprava
5-8 minút
na 220  °C

Suroviny

1 krabička
2 kusy
cca 50g
1 lžička
několik kapek
několik lístků  podle chuti-bazalka, libeček, petrželová nať
3 krajíčky  - nebo celozrnné chlebíčky




Postup

  1. 1

    Tresčí játra osmahneme ná másle, zakápneme několika kapkami citrónu a odstavíme, aby se směs vychladila.

    Tresčia pečeň po toskánsky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mezitím si v troubě předehřejeme cca 5 minut veku, nebo celozrnný chléb.

    Tresčia pečeň po toskánsky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do směsi treščích jater vmícháme žloutky, parmazán a bylinky ..

    Tresčia pečeň po toskánsky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ..a směsí namažeme předehřáté veky, nebo chléb. Dáme zapéct do trouby na cca 5-8 min. na nejvyšší výkon.

    Tresčia pečeň po toskánsky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dobrou chuť!!

    Tresčia pečeň po toskánsky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

alena45
ajaj, minule som upratovala a zistila, že mám 3 konzervy. Ale tresčiu pečeň môžem len v piatok, lebo celá kancelária je na druhý deň cítiť rybami. Odparuje sa z tela silnejšie ako cesnak. Určite si takú dobrotku doprajem. V piatok.
remcula
@alena45 , tak to mne vůbec nenapadlo, že treščí játra jsou nějak cítit!! Já mám ryby moc ráda, tak to tak ani necítím. Ale chápu, že někomu to nemusí vonět. :-)
alena45
remcula, aby nedošlo k omylu, ryby milujem a mne vôbec nesmrdia. Lenže kolegovia ma na to upozornili a bola som im vďačná, pretože človek sám seba tak necíti.
alena45
po pstruhovi alebo inej dobrote to nie je tak cítiť, ale tu je príliš veľa rybieho tuku v tej pečeni.
jerica
Tvoj receptík s treščí játra si pripravím pre seba:-))ja ich zbožňujem ale môj ich má rád keď sú na stole u susedy.
remcula
@alena45 , ono to tak většinou je.Buď ryby milujeme, nebo nesnášíme. Není žádná střední cesta. Moje sestra, když jsme kdysi musely užívat rybí tuk, tak to pro ni byl stresový okamžik, zatímco já jsem s tím neměla žádný problém. Ona dodnes ryby nesnáší a cítí velmi citlivě jen malinký zápach z ryb, já necítím nic! :-)) @jerica , jak se tak dívám, tvůj manžel je toho důkazem! :-))
cica2
ďalší tvoj krásny a určite aj mňamkový recept a aj úvodné foto sa mi velmi páči, šikuľka!:))
enss
Remcula, prosím Ťa, treščia pečeň má byť bez nálevu, v ktorom je v konzerve?
sjuz
to sú stopro domáce vajcia, však...:), inak treščiu pečeň milujem!
remcula
@sjuz , ano domácí. Dostávám ho za skořápky a suchý chleba. Proto mi někdy nezbývá na chlebové bramboráky! :-))
sylvinka
Janka,mali sme dnes na raňajky a môžem povedať,že supééér. Chutilo to aj mne "nerybičkovej".Len priznávam,že miesto parmezánu,som použila syr "čo chladnička dala". Určite budem robiť častejšie. Diky za recept.
sylvinka
Nie žeby nechutil,ale akosi nebol k dispozícii v "obchode" zvanom chladnička :-D
likalu
Janka, odkladám do kk, páči sa mi recept.
bembo
dnes som sa rozhodol vyskúšať Tvoj recept.ohotnotil som ho "test gut" čo v mojej KK znamená,že to bolo veľmi dobré.ja túto známku dávam len receptom čo mi veľmi chutia,a čo budem robiť aj inokedy,a doporučím aj svojim známym.dávam *****




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia