Veselá večera fotorecept

mojack - fotkamojack, 8. mája 2011
Veselá večera (fotorecept)
Foto: mojack

pre malých ale aj veľkých.

8-10
porcií
15 minút
príprava

Suroviny

vajíčkovo-syrová nátierka:
2 ks uvarené natvrdo
1 ks
1/4 ks
podľa potreby:
 uvarené natvrdo




Postup

  1. 1

    Syr, maslo a soľ vymiešam do hladka,

    Veselá večera (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    pridám studené uvarené vajíčka.

    Veselá večera (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rohliky rozrežem, natriem nátierkou a vyrežem otvor na vrchnej časti rohlíka.

    Veselá večera (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do otvoru dám nátierku aby mi vajíčko držalo. Na špáradka dám kolieska uhorky, reďkovky a mám kolesá hotové. A jednotka je na svete.

    Veselá večera (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vajíčka sa ozdobia, použila som reďkovku na čiapku a na vlasy jarnú cibuľku,

    Veselá večera (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Očká , noštek a ústa. Každý podľa svojej fantázie.

    Veselá večera (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

ewitka123
aka krasna večera tak na takejto dobrotke si pochutia nie len cetičky :) uladam kk
pivonka
Už mám vnúčatá väčšie, ale keď sa to páči mne (a ja už som fakt veľká :-), isto sa bude páčiť aj im.
zsuzsu
woow! skvelý nápad :)) to je milé! aj ako ozdoba na studenú misu :))))
alexola
jeej super :)) toto keby pripravím priateľovi, tak sa na tom baví cely deň :D musím niekedy vyskúšať :)
evanaaa
Mojack, to je tvoj výmysel ? Je to úžasné, deťom sa iste oči rozžiaria pri pohľade na rožkoautíčka, aj im bude ľúto ich jesť, ale keď sa pohrajú aj vyhľadnú a spapajú.
hanka111
...neskutočné, čo dokáže vymyslieť mamina, aby bolo pre deti jedlo lákavejšie...
kavicka
Jééj to nemá chybu !ukladám do KK a aj vyskúšam .
paveljrk
Je to parádny nápad,no nie len pre deti.Môže poslúžiť aj pri návštevách ako spestrenie stola.Ukladám do KK.
mojack
Nie len kde su deti ale aj u dospelých vyvolá úsmev na tvári.
alexola,- aj u nás sa na tom bavili cely deň :D ,
etulik
ÚŽasná napaditosť.....ukladam, určite sa mi to raz hodí...:-)
michsamant
jeej toto som nedavno obdivovala na Labuznikovi, je to podarene, budem musiet tiez niekedy urobit mojim deckam :)
mojack
Ako sa rychlo urobilo, tak sa rýchlo zjedlo.
altyn
Tak týmto by si ma ukecala k jedeniu aj dnes, nieto keď som mal okolo päť rokov. Aj moja maminka nám robila smajlíkov vždy keď sme nemali moc chuť na jedenie a vždy to pomohlo... :-))))))
mojack
altyn-
Ked boli deti ešte mensie , tak som robila smajlikov z kečupu všade..len aby to zjedli. Potom ich robili samé aj to bola zábava ...ale teraz ked su väčšie tak majú radost z nápadu v akejkoľvek podobe. A SPOMINAJú s úsmevom na smajlíky :-))))......
altyn
Mamy vedia ako na deti! Naša urobila smajlíka zo zeleniny a ani sme nevedeli ako sme ju zjedli... :-)))
hubarka35
no užasne zajtra na ranajky robim velkým i malej....som zvedava kolko zje krpata-asi len vrch-to vajce a kolesá a povie že nevladze.....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia