Semienkový chlieb fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 6. mája 2011
Semienkový chlieb (fotorecept)
Foto: ancicka

Jeden z mojích chlebov,ktoré pečiem.

60 minút
príprava
50 minút
na 200°C--100°C °C

Suroviny

350 g
150 g
 ( 1 kocka )
1 čl
2 PL
2 PL
2 PL
3 dl vlažná
5 PL vlažné
 troška do kvásku
 s octom na potretie chleba




Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny...

    Semienkový chlieb (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    ...do misky si dáme múku,urobíme jamku ,do nej rozmrvíme droždie,dáme cukor na droždie a zalejeme mliekom.ked droždie napučí,tak dôkladne vypracujeme cesto,tak že nám odchádza od varechy.Cesto prykryjeme utierkou a necháme asi 1 hodinu kysnúť na teplom mieste.

    Semienkový chlieb (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Z vykysnutého cesta vyvaľame a vytvarujeme oválny bochník,dame ho na pomastený plech a necháme ho ešte aspoň 20 min. kysnúť, chlebík umyjeme vodou a posýpeme semiačkami. Medzi tým si vyhrejeme rúru na 200 °C a pri tejto teplote ho pečieme 15-20 minút.Potom teplotu stiahneme na 100°C a pečieme ešte 30-35 min. podľa tytu rúry.

    Semienkový chlieb (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Po upečeníchlebík ešte raz zľahka pretrieme vodou a necháme ho na mriežke vychladnuť.

    Semienkový chlieb (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

kuchticka
@ancicka , podobny chlieb, alebo zemlicky peciem kazdy tyzden. Ziadny chlieb nekupujeme, lebo nam nechuti, iba domaci.
ancicka
@kuchti čka,Nepečiem každý deň,ale raz za týždeň upečiem niektorý.Ked upečiem zeniakový,ten vždy robím z väčšej dávky ,tak vydrží aj 3-4 dní.
tatranka
Pekný chlebíček.Pečiem chlebík,nedá sa povedať že pravidelne,ale sú dni,kedy sa nám žiada a vtedy je na stole.Mám svoj osvedčený dlhoročný recept,ale sem tam sa stane,že vyskúšam aj nový recept.V poslednom čase sa uvádza veľa domácich chlebíkov a tak ten tvoj príde na radu postupne.Ukladám do KK.
mirbod
Chlebik pečieme(teda manželka ja som miesič) ale už to musi vyskušať toľko sa obetujem




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia