Palacinky na slano fotorecept

jerica - fotkajerica, 6. mája 2011
Palacinky na slano (fotorecept)
Foto: jerica

@jerica palacinky som robila k receptu špargla (chřest) s palacinkou , Špargľu som chcela baliť do palacinky len sa mi to zdalo zbytočné , Zobraziť celý popis@jerica palacinky som robila k receptu špargla (chřest) s palacinkou , Špargľu som chcela baliť do palacinky len sa mi to zdalo zbytočné , pridávam foto s popisom , určite nič nové pod slnkom.

5
porcií
5 minút
príprava
20/25 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 ks
2 PL
1 KL
1 KL
1 PL
na panvicu:
 na potretie panvice




Postup

  1. 1

    pripravíme vajcia

    Palacinky na slano (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    do vyšľahaných vajíčok dám hladkú múku , jemne zašľahám

    Palacinky na slano (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    pomaly prilievam a zašľahám mlieko, neudávala som množstvo, najlepšie toľko aké chcete ich mať,keď tenučké konzistencia hmoty by mala byť redšia

    Palacinky na slano (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    palacinkovú hmotu osolím , dobre vymiešam,

    Palacinky na slano (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    primiešam jednu kávovú lyžičku kr.cukru , netreba sa báť cukor sa v chut palacinky stratí , pridám aj jednu polievkovú lyžicu olej , dobre vyšľahám ,

    Palacinky na slano (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    pridáme posekanú zelenú vegetu-ligurček, má výbornú vôňu a chuť

    Palacinky na slano (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    pri prvej palacinke dám na horúcu panvicu cc.jednu kávovú lyžičku olej , nalejem s naberačkou palacinkové cesto krémovej konzistencie , pri ďaľších palacinkách olej pridávam až pred obracaním , nie pred naliatim palacinkového cesta na panvicu, nikdy sa mi nestáva že by sa trhali alebo prilepovali.

    Palacinky na slano (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    práca išla ako po masle ,

    Palacinky na slano (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    palaciniek bolo desať

    Palacinky na slano (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

hviezdickaz
@jerica - neuveris,ale ja tie palacinky na slano som nikdy nepripravovala,nevedela som to dobre odhadnut... a pritom mam k nim uzasnu spomienku,ako som ich jedla ako plnene hlavne jedlo... ak sa mi podari,tak ho pripravim... dakujem ti za recept :o)
remcula
Já je dělám s jedním vejcem a stačí to. Někdy je stočím suché, nakrájím kolečka a dávám je do polévky.
jerica
@remcula Janka ,vajíčka boli síce domáce len boli malinké,tiež výborné do polievky ako píšeš ,hlavne cesnakovej:-))
marcy
mne by bolo ľuto dať ako závarku do polievky,radšej s tvarohom a ovocím :-)....nezvyk pre náš región,ako liptovská kapustnica s domácimi širokými rezancami z Bobrovca......už som si zvykla :))
honestka
a prave ze pre mnohych su tieto velkou novinkou.
su vyborne aj ako predjedla s naplnami ci omackami.
Hotovy tanierik je lakajuci Jarka, ze by sme si prisadli k tvojmu vzdy pekne prestretemu stolu?
drobcek19
Aj pre mna boli palacinky na slano velkou novinkou, naucila som sa ich od kolegyn plnene kyslou kapustou a hribami, ked budem robit pridam recept, ale aj tvoje musim vyskusat:-)
astheart
Zkuste do těsta na slané palačinky nakrájet šunku nabo jakýkoliv salám na malé kousky. S kyselou okurkou nebo sterilizovaným zeleninovým salátem je to mooooooc dobré.
babi
@jerica krásne si to naaranžovala. Ja keď robim palacinky, tak vždy dvojaké. Pre manžela sladké a pre seba na slano, vždy pridám niečo iné, treba len zapojiť fantáziu, Najradšej mám s bylinkami a keď ich otočím tak posypem strúhaným syrom, ten sa krásne roztopí a po vybratí preložím na polovičku
cica2
ďalší krásny recept, tiež som ešte palacinky na slano nerobila, moji len sladké chcú. Ale rada by som ochutnala aj tieto:)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia