Nepečená mňamka fotorecept

diabambulka - fotkadiabambulka, 30. apríla 2011

:-)

12
porcií
35 minút
príprava

Suroviny

Plnka 1.:
1 ks
1 PL
1 a 1/2 PL
500 ml
4 zrelé
Plnka 2.:
250 g
250 ml
1/2 ks
1 ks
1 ks
Plnka 3.:
1 ks
1 ks
1 ks
1 ks
250 g
 na posypanie




Postup

  1. 1

    Na plech si poukladáme maslové sušienky. A následne na ne poukladáme banány

    Nepečená mňamka (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    a zalejeme hustým čokoládovým pudingom. Plnka 1. : Dáme variť 300 ml mlieka. V zvyšnom mlieku si rozmiešame čokoládový prášok spolu s 1 PL hladkej múky. Do mierne zahriateho mlieka vlejeme takto pripravenú zmes a za stáleho miešania privedieme do varu. Odstavíme a primiešame cukor.

    Nepečená mňamka (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Opäť poukladáme vrstvu maslových sušienok a pokvapkáme šťavou z mandarínkového kompótu.

    Nepečená mňamka (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Poukladáme mandarinky

    Nepečená mňamka (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    a zalejeme druhou plnkou. Plnka 2. : Z mlieka a vanilkového prášku si uvaríme puding, do ktorého vmiešame vanilkový cukor a necháme vychladnúť prikryté potrvinárskou fóliou, aby sa nám tam neurobila šupka na pudingu. Vychladnutý puding vmiešame do jemného tvarohu a natrieme na sušienky s mandarinkami. Poukladáme opäť vrstvu maslových sušienok, ktoré pokvapkáme šťavou z mandarínkového kompótu

    Nepečená mňamka (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    a natrieme poslednou plnkou. Plnka 3. : Vyšľaháme si šľahačku spolu so stužovačom a vanilkovým cukrom. Takto pripravenú šľahačku zmiešame spolu s kyslou smotanou. Hotový koláčik posypeme mletou škoricou alebo grankom a dáme stuhnúť do chladničky. Tip : Ak to budete pripravovať len pre dospelých sušienky pokvapkajte rumom a do šľahačky si môžete primiešať troška nescafe kávy :-)))

    Nepečená mňamka (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Dobrú chuť ...

    Nepečená mňamka (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

jarca
harmonia chutí, určite, zakladám medzi receptíky
noelia
Si nesmierne sikovna a mas aj krasne meno.....obidve moje dcerenky, Noeliu i Juliu volam "Bambulky".....ale tomu receptu do dokonalosti chyba uz len.....urobit ho.....dakujem !
ancicka
Koláčik pekne vyzera a určite aj veľmi dobré chutí.OK
angiek
vyborne to vyzera, teraz ide leto tak je to idealny kolacik, ake susienky pouzivas?
viera1
Sú to maslové sušienky z Kauflandu- Butter Biscuit 250gr.Krajina pôvodu:Holandsko.
diabambulka
ďakujem všetkým za veľmi milé ohlasy, sušienky sú to maslové presne ako napísala viera1 Butter Biscuit 250g, len ja som ich kúpila v Tescu :-)))
Vierka si naozaj dobrá ako Sherlock Holmes :-DDD
viera1
@diabambulka ,pobavila si ma,akurát že som nemusela pátrať,mám ich rovno pred sebou a prideľujem ich môjmu diamužovi po 2 ks,keď to na neho príde ...xixi
3sandra3
nepoznám tieto keksy Butter Biscuit 250 g, myslela som si, že sú to BB-keksy
mariaklara
@diabambulka , dnes mi suseda doniesla Nový čas pre ženy, z minulého týždňa. Pozerám, pozerám a hovorím si, veď ja túto kočku poznám a suseda, vraj odkiaľ? Hovorím jej , no z Varechy ! Však si to ty ? Blahoželám ti, tie recepty sú tam oba tvoje ? A v tomto rcp - e môžem použiť Be - Be - čky ?
diabambulka
si zlatá mariaklara, áno obidva recepty sú moje, nájdeš ich v mojej kuchárke aj tu :-))) jasné že môžeš použiť bebe-čky, sú ešte lepšie , také sladšie a pozdravujem susedku.
maartina
..výborný koláčik, spravím cez víkend ...recept mi prišiel vhod, lebo sa mi nechce tentokrát vypekať :)
maartina
veľmi chutný koláčik, zjedol sa raz-dva ...výborný na tieto horúce dni :)
diabambulka
maartina potešila si ma :-DDD
a som rada že chutil, veď sú tam samé dobrotky :-))) pekný deň
jogal
fakt vyzerá skvele a dobrý tip na leto. Vďaka ukladám a vyskúšam.
domasa
Vyzerá to perfektne,aj keď je to dosť pracné,ale vyskúšam to určite.
milostiva35
super, už som ho vyskúšala, keď som ho začala deliť, skoro sa mi s neho neušlo, úplne sa po ňom zaprášilo.......jednotka z hviezdičkou
diabambulka
milostiva35, tak to je dobré znamenie .-))) je fantastický, ľahký a nielen na leto ako stvorený :-) takže mňamka ? :-)))
denrad
vcera som kolacik urobila - - - fantasticky !!!!!!!!!! vynikajuci!!!!!!!!!!
havino
zatial ukladám,ale isto urobím, takéto mi majú radi, vyzerá úžasne
havino
zatial ukladám,ale isto urobím, takéto mi majú radi, vyzerá úžasne
lubik07
uz je ulozeny...cez vikend urobim...milujeme taketo dobroty...vdaka
zifi
jezisi to nie je kolac, ale zbran, co by sa nemala sirit internetom...! Samozrejme ukladam do KK :-DD
slnecnicovka
Musela som všetkého urobiť raz toľko a použiť až 600 g sušienok, keďže zajtra chystáme gril párty a už sa chladí:) Dúfam, že bude chutiť:)
diabambulka
ahoj slnecnicovka, wau tak to už áno to je riadna dávka, verím že bude koláčik chuť, odležaný a šťavnatý, napíš nám poprípade ako by si ho vylepšila ahoj
hudobnicek
waaau, vyzerá super, robila som niečo podobné len som do pudingov nedávala múku a navrch šla len už čistá kyslá smotana s van.cukrom ale vyskúšam podľa teba najbližšie :))
diabambulka
ahoj hudobnicek, budem rada ak vykúšaš, múku som tam dala čisto na zahustenie pudingu, aby bol extra hustý a po vychladnutí sa dobre krája a na chuti sa nič nemení :-))
zlatulik3
Vyborny zakusok,vyskušala som a robila som len čisto čokoladovy puding,bez muky a tiez vanilkovy puding. bez muky a bez tvarohu.a aj tak to bolo dost huste a držalo to...:-)
zlatulik3
Mam stranku varenie,pečenie... na facebooku a tam je ta fotka medzi zakuskami ..ale mala velky uspech..:-) dakujem za inšpiraciu..
tilau
@diabambulka suprový koláčik...v nedeľu sme si na nom pochutnávali...výborná mňamka :D
diabambulka
Ahoj lenka, myslím že 2 a 1/2 balíka BB keksov, záleží od veľkosti plechu ja dom mala taký menší;-) ale ja kupujem v Tescu maslove sušienky Tesco-výrobok 1 balenie , vyskúšaj. Držím palce Ahojky
gubics
Dobrý, sladký, a dobre sa od neho priberá. Skúste aspoň znížiť množstvo cukru v pudingu, lebo v keksíkoch sa nedá. Je obrovský nárast diabetikov (za posledné obdobie až trojnásobný) takže šetrite s bielym rafinovaným cukrom.
diabambulka
Môžete aj Bebe, ja som použila Tesco- sušienky , je to také väčšie balenie.
lenka250
Ahoj Diabambulka vyzerá to skvelé chystám sa to robiť na vianoce . Dúfam že mi víde len neviem na akú veľkosť plechu sa robí .
1x eva155
diabambulka
Ahoj Lenka, robila som to v takej malej štvorcovej tortovnici,aby bol koláčik pekne vysoký. Rozmer : 23x23cm...pekné sviatky
eva155
Ano uz vidim odp, velkost formy aj to je dolezite v receptoch, inac supeeeeer!
aleana
Toto je moj najoblubenejsi nepeceny kolacik :-) robim ho v odlahcenej verzii a to ze puding aj slahacku sladim steviou. Ako pise @gubics , v keksikoch i v ovoci je cukru dost :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia