Čoko torta s mašľou fotorecept

hubarka35 - fotkahubarka35, 22. apríla 2011
Čoko torta s mašľou (fotorecept)
Foto: hubarka35

skušala som robit transferfoliou bok tortičky....

10
porcií
2hod. minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

5+7ks
5+7lyžic
5+7lyžic
 (podla chuti)
1+1dcl
PLNKA:
2ks od Dr.Oetkera/bez vaarenia/
 alebo maslo
150g
1dcl
6dcl
150g
 +bazový džem na potretie
300g
1ks




Postup

  1. 1

    z bielkov ušlaháme sneh a zmiešame s vyšlahanými žltkami s cukrom,mukou,pdp,kakaom a olejom

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    upečieme korpusy z 5 vajec na plechu a 7 vajec do formy....

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    gulatý raz rozrežem a potriem výživou zmiešanou s bazovým džemom,natrieme plnku.... PLNKA:hera vymiešaná s cukrom,rumom...pridany puding creme olé trasený a nakoniec orechy...

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    korpus pečený na plechu potrieme plnkou rozrežeme na pásy-tie postupne zatáčame do slimáka na spodnom korpuse...

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    priložime vrchny korpus-boky obmažeme zbytkom krému...

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    pripravime si foliu so vzorom na vrchu

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    nastriháme pásy velké ako bok torty,a so zbytku malé pásiky na mašlu...a potrieme čokoládov rozpustenou-nie však horucou-lebo vzor sa rozmaže....

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    rozotrieme a necháme trochu zatuhnut.aby sa dalo s tým pracovat....

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    po miernom zatuhnuti s pásikov urobime slzičky-na jednom konci zlepime-dáme do chladničky...taktiež pásy na bok torty prilepime-uhladime,dame do chladu....

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    po ztuhnuti odstranime foliu aj z bokov torty...

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    slzičky pozliepame čokoládov do tvaru mašle...na torte je z horkej čokolády mašlička....

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    a tu je moja narodeninová tortička....

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    takto vyzerá v reze...

    Čoko torta s mašľou (fotorecept) - obrázok 13

Diskusia k receptu

kata50
Si šikovná. Torta je náročná a iste aj chutná.
P.S. S transparentnou fóliou nemám žiadne skúsenosti. Kde ju dostať kúpiť? Teraz mám možnosť vidieť prácu s ňou, vďaka tvojmu fotopostupu.
hannah22
uložené, tú fóliu nepoznám ale vďaka za inšpiráciu.... :))
baboja
V reze je velmi pekna.Sikulka.Asi ju teraz skusim urobit.Je velmi zaujimava.Foliu uz nezozeniem,ale to asi nebude vadit.Dakujem za inspiraciu.
hubarka35
dakujem za milé komentáre,potešili ma-no tu foliu dostat v cukrarskych potrebach-aj cez net sa dá objednat-su rozne vzory-ake len chcete,ja som dala za nu 2eura...nie je to až také náročné....ako sa zdá....bola som na tom čoko kurze a tam sme z toho robili-skušali-niečo som sa naučila....a ked nie je táto folia-ak poznáte tu pukaciu-byvajú v tom zabalené vyrobky v krabici ako je elektronika.....ako dite som to pukala prstekami.....tak aj tá sa dá použit no nevypukaná....narezat na potrebný tvar,natriet čokoládov a postup ako pri tej z mojho receptu-ináč tá pukacia-bublinková vyzerá na torte z boku super....
vavan
peknučká tortička a tá transferfólia náááááádhera ešte som to neskúšala
nemám nato odvahu sa bojím že by sa my to dotrhalo,asi prídem k tebe na školenie,a tá čokoláda musí byť kvalitná 80% alebo stačí obyčajná klasika.
sovka62
Kukám jak puk, ako sa hovorí v Trnave a neviem, či celkom chápem. Fóliu si natrela čokoládou, omotala tortu (asi fóliou von a čokoládou na korpus) a potom si fóliu stiahla, ale ten vzor čo na nej bol ostal prilepený na čokoláde? Pre mňa nevídané, neslýchané, ani som netušila, že také niečo jestvuje.
rybarik2
Fólia sa dá kúpiť v predajni s potrebami pre cukrárov. Jeden hárok stojí cez 1euro.
ankad
Krasne si tortu urobila hubarka35! nema chybu. My taketo torty s transferfoliou tu na zapade robime uz niekolko rokov, u Vas je to novinka. Tesi ma, ze uz aj k Vam to prislo. Foliu musime kupovat v predajni cukrarskych potrieb aj my.
hubarka35
jéjda dakujem vám,že sa tortička lubi....folia sa nepotrhá,nebojte sa...len ten vzor rukami nechytat-rozmaže sa-je to vlastne len kakaové maslo zafarbené a nanesené vzory na folii...Vavan možem aj ja dojst-ukážem ti to,no až v juni-teraz som dost furt preč kôli práci....no čokoláda nemusi byt 80%,ja som mala taku polkilovu-toliariky z nej...no pozor čokoláda sa nesmie zohriat na viac ako45st.horká,biela a mliečna 40st.a potom sa musi ochladit na pracovnú teplotu horká 32st,mlična a biela na28-30st.
ludka10
...akurát som si urobila kávičku a kúsok takejto dobrotky by som si veru dala. Ale neviem či by mi nebolo ľúto, keď si sa okolo tej tortičky toľko narobila - krásna ...:)))))
marikasu
Pekná tortička, tá čokoláda sa pri nanášaní okolo torty netrhá?
jerica
Krásna torta,ešte krajšie číslo na torte :-)
zdezda
nádhera, nádhera,... zaujímalo by ma ešte, či máš zvlášť chladničku na sladkosti, ja aj keď by som si chcela nejakú mašličku, či lístočky dať do chladu, nemám kam :-)
elisticka
wau super este som nevidela pracovat s tou foliou....krasna torticka :-)))
hubarka35
čokoládka sa netrhá pri obliepani-nesmie byt ešte tuhá-tak akurát aby netiekla ani nepraskala-mám len jednu chladničku taku vysokú-tam sa pomesti vytvorov-ešte to nieje také dokonalé s tou foliou čo som robila-ved prvý raz....ujde to....vdaka za komentiky...
3sandra3
jéééminku,,,, aká skvelá a náročná torta....klobúk dolu....obdivujem tvoju trpezlivosť a šikovnosť




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia